کد مطلب: 48742

ارسال لایحه ممنوعیت رمز ارزها به پارلمان هند

مجلس سفلی هند لایحه رمزارزها و مقررات رسمی مربوط به آنها را به عنوان یکی از ۲۶ لایحه جدید در جلسه زمستانی خود در روز دوشنبه هفته آینده بررسی خواهد کرد.

بر اساس این لایحه، قانون‌گذاران می‌توانند به قانونی برای ایجاد «چارچوبی تسهیل‌کننده برایساخت یک رمزارز رسمی» صادرشده توسط بانک مرکزی این کشور رأی دهند. با این وجود، این لایحه ممنوعیت «کلیه رمزارزهای خصوصی» به استثنای دارایی‌هایی که فناوری زیربنایی رمز ارز و کاربردهای آن را ترویج می‌کنند را پیشنهاد می‌کند. همین لایحه قبلاً در دستور کار پارلمان هند قرار گرفته بود اما تصمیمی در رابطه با آن گرفته نشد.

 

دارایی‌های دیجیتال پیش‌تر در هند ممنوع بودند اما در مارس ۲۰۲۰، دادگاه عالی این کشور ممنوعیت کلی که دو سال پیش از آن توسط بانک مرکزی بر رمزارزها اعمال شده بود را لغو کرد. از آن زمان، گزارش‌های بسیاری حاکی از این است که مقامات دولت هند در حال بررسی راه‌های مختلفی برای قانون‌گذاری دارایی‌های دیجیتال هستند.

 

هند جمعیتی ۱.۴میلیارد نفری دارد و بدون شک تصمیم مجلس عوام این کشور برای ایجاد چارچوب قانونی مشخصی برای رمزارز ملی وهمچنین اعمال ممنوعیت بر بسیاری از پروژه‌های کریپتو تاثیر قابل‌توجهی بر این صنعت خواهد گذاشت.

 

کومار گاوراو، مدیرعامل شرکتCashaa در ماه ژانویه در مصاحبه‌ای خاطرنشان کرد که قانون‌گذاری این کشور بیشتر به جای ممنوعیت کامل رمزارزها برای جلوگیریاز فعالیت‌های غیرقانونی در صنعت است. در صورت تصویب لایحه پیشنهادی، قانون‌گذاران هند بایستی همچنان به نحوه رسیدگی به پروژه‌های کریپتو که از منظر قانونی مجاز به فعالیت در این کشور هستند و همچنین به روپیه دیجیتال رسیدگی کند.

 

گزارش ماه سپتامبر ET Now نشان می‌دهد که اداره مالیات هندوستان در نظر دارد تا از درآمد حاصل از رمزارزها مالیات اتخاذ کند. علاوه بر این، مقامات وزارت دارایی این کشور در حال بررسیچارچوبی قانونی برای نزدیک‌تر کردن رمزارزها به کالا هستند. بنا بر گزارش کاربران در شبکه اجتماعی ردیت، انتشار این خبر باعث شده است تا شهروندان هندی به فروش دارایی‌های دیجیتال خودبپردازند. برخی از آلتکوین‌ها تا ۴۰٪ در برابر روپیه هند افت قیمت داشته‌اند. حتی استیبل کوین‌ها نیز در برابر روپیه تا ۱۰٪ کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار