کد مطلب: 48665

ساخت شهر بیت کوین در السالوادور

السالوادور برای پیشبرد تلاش‌های خود در بازار بیت کوین با شرکت‌های IFinex و Blockstream قرارداد همکاری منعقد کرده است.

بر اساس گفته شرکت بلاک استریم، السالوادور قرار است اوراق قرضه BTC را برای تسریع راه‌اندازی شهر بیت کوین (Bitcoin city) و ارائه یک سیستم مالی جدید بر مبنای این رمز ارز، منتشر کند.

 

این ابتکار اولین بار در کنفرانس هفته بیت کوین توسط نایب بوکله (Nayib Bukele) رییس جمهور این کشور و به دنبال بالا رفتن میزانپذیرش بیت کوین و مشارکت شهروندان، اعلام شد. بوکله گفت: ما در شهر بیت کوین آموزش دیجیتال و فناوری خواهیم داشت. انرژی گرمایی زمین برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار.

 

السالوادور قرار است از طریق نقدینگی شبکه بلاک استریم، ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین عرضه کند. درآمد حاصل از انتشاراین اوراق قرضه نیز بنا است صرف حمایت از توسعه استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی آتشفشانی و تامین مالی شهر بیت کوین شود.

 

‌Blockstream در پستی که در وبلاگ خود منتشر کرد گفت: طرح پیشنهادی اوراق قرضه به نظر ما برای طیف گسترده‌ای از سرمایه‌گذاران از جمله هولدرها، سرمایه‌گذارانی که به دنبال بازده بالاهستند و مردم عادی جذاب است.

 

السالوادور که در سال جاری بیت کوین را به عنوان وجه قانونی به رسمیت شناخت، قرار است اولین مجوز فعالیت در حوزه رمز ارز را بهشرکت مادر بیت فینکس اعطا کند. پائولو آردوینو از شرکت Bitfinex به بلاک کریپتو گفت: این شرکت از طرح شهر بیت کوین السالوادور از طریق راه‌اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت کوین حمایت خواهد کرد. او همچنین افزود: این پلتفرم جدید به زودی میزبان بسیاری از دارایی‌های دیجیتال خواهد بود که مقررات جدید دارایی‌های دیجیتال را در کشور توسعهمی‌دهد. السالوادور، بیت فینکس و بلاک استریم با کمک یکدیگر در حال تاریخ‌سازی هستند.

 

نایب بوکله علاقمند است تا شهر بیت کوین را به شهری تبدیل کند که از مناطق مسکونی مختلف، مراکز خرید، رستوران‌ها و یک بندرتشکیل شده است. او می‌خواهد در این شهر همه چیز پیرامون بیت کوین باشد. علاوه بر این موارد، ساکنین این شهر فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده خواهند شد که به گفته وی برای پرداخت اوراق شهرداری، توسعه زیرساخت‌های عمومی و نگهداری شهر، هزینه خواهد شد.

 

در این کنفرانس، مسئول ارشد امنیت بلاک استریم سامسون مائو (Samson Mao) درباره منابع تامین ۱ میلیارد دلار توضیحاتی ارائهکرد. او گفت: السالوادور به واسطه همکاری با بیت فینکس، تعداد زیادی نهنگ خواهند داشت. من مشکلی برای پر کردن ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیتکوین نمی‌بینم. مائو در ادامه توضیح داد ۵۰۰ میلیون دلار از این اوراق در یک دوره ۵ ساله سپرده‌گذاری و مسدود خواهند شد که باعث می‌شود سرمایه سپرده‌گذاری شده در این مدت از چرخه گردش خارج شود.

 

در اوایل نوامبر امسال، نایب بوکله همچنین اعلام کرده بود که از مازاد سود بدست آمده درحساب تراست ایالت برای ساخت ۲۰ مدرسه استفاده خواهد کرد: زمانی که پروژه شروع شد ما فکر نمی‌کردیم تا این میزان سود را در کیف پول تراست پایتخت (FIDEBITCOIN) داشته باشیم؛بنابراین تصمیم گرفتیم از سود مازاد برای ساخت ۲۰ مدرسه اول بیت کوین استفاده کنیم.

 

دولت السالوادور در اواسط ماه اکتبر نیز ۴ میلیون دلار از سود بیت کوین خود را برای ساخت یک بیمارستان دامپزشکی در پایتخت اینکشور سن سالوادور اختصاص داده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار