کد مطلب: 48001

امکان استفاده از بیت‌کوین در فروش نفت

با رمز ارزها می‌توان تحریم ها را دور زد

وزارت خزانه‌داری آمریکا پس از بررسی شش‌ماهه برنامه‌های تحریمی این کشور نسبت به تسهیل دور زدن تحریم‌ها با استفاده از رمز ارزها هشدار داد و توصیه کرد این آژانس ارتباط خود را با موسسات مالی و سایر افراد موثر بر این صنعت بهبود بخشد.

در این گزارش که پس از بررسی شش‌ماهه تحریم‌های آمریکا علیه کشورهایی که مظنون به انجام فعالیت‌های غیرقانونی هستند آمده است رمزارزها، سیستم‌های پرداختی جایگزین و روش‌های نوین پنهان کردن تراکنش‌های فرامرزی هستند که پتانسیل زیادی در کاهش اثر تحریم‌های این کشور دارند.

 

در گزارش آمده است: این فناوری‌ها، برای افراد مخرب فرصت‌هایی برای نگهداری و انتقال وجوه خارج از سیستم مالی سنتی مبتنی بر دلار را ارائه می‌دهد و می‌تواند توسط آنها در ایجاد سیستم‌های مالی و پرداختی جدید با هدف کاهش نقش جهانی دلار استفاده شود. به گزارش نیویورک تایمز، آمریکا بیش از ۹هزار تحریم علیه کشورهایی مانند کره شمالی و ایران وضع کرده است که ادعا دارد این کشورها پشتوانه تروریسم و اقدامات غیرقانونی و ناقض حقوق بشر هستند.

همچنین این گزارش به این وزارتخانه توصیه می‌کند دانش سازمانی خود در رابطه با رمز ارزها و استفاده از آنها را افزایش دهد و ارتباط خود را با سازمان‌های صنعتی، موسسات مالی و افراد تأثیرگذار بر این صنعت را بهبود بخشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار