کد مطلب: 47572

اولین مزرعه استخراج بیت کوین با انرژی آتشفشان

نایب بوکله، رییس جمهور السالوادور تصاویر اولین مزرعه استخراج بیت کوین جهان که با استفاده از انرژی تامین شده از آتشفشان‌های این کشور فعالیت خواهد کرد را منتشر کرد.

هرچند رییس‌جمهور السالوادور با موجی از انتقادات برای پذیرش بیت کوین به عنوان واحد پول قانونی کشورش روبه‌رو شده است، اما این انتقادات او را از حرکت به سمت جلو باز نمی‌دارد و در عوض به نظر می‌رسد او را مصمم‌تر کرده است.

 

بوکله در توییتر ویدیویی را به اشتراک گذاشت که نشان می‌داد چندین ماشین استخراج بیت کوین در حال نصب در یک کارخانه تولید برق از انرژی زمین‌گرمایی هستند.

 

اولین گام‌ها

 

پیام اخیر توییتری بوکله کوتاه و مختصر بود. او در توضیح این ویدیو به جمله «اولین گام‌ها» و هشتگ بیت کوین قناعت کرد و توضیح بیشتری نداد. در ویدیوی به اشتراک گذاشته شده، ابتدا نمایی هوایی از تأسیسات تبدیل گرمای آتشفشان‌ها به نیروی الکتریکی نشان داده شده است. سپس دوربین به کامیونی باری می‌رود که علامت دولت السالوادور روی آن است و پس از آن مردی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد با چندین دستگاه اسیک در حال راه‌اندازی مزرعه استخراج بیت کوین است. این ویدیو درنهایت با نمایی پانوراما از نیروگاه به پایان می‌رسد. توییت اخیر بوکله با بیش از ۲۸ هزار لایک، ۷.۶ هزار بازنشر و بیش از ۱۶۰۰ نظر از طرف طرفداران بیت کوین تاکنون یکی از محبوب‌ترین پست‌های وی به شمار می‌آید.

 

آینده چگونه خواهد بود؟

 

بوکله عادت دارد توییت کند و به فعالیت در شبکه‌های اجتماعی علاقه دارد.  او نشان داده است زمانی ‌که چیزی را می‌خواهد، هر کاری از دستش برمی‌آید برای رسیدن به آن انجام می‌دهد و نیازی به صبر یا صحبت کردن برای آن ندارد. بوکله در کنفرانس بیت کوین ۲۰۲۱ در میامی، از قانون بحث‌برانگیز بیت کوین السالوادور که این ارز دیجیتال را به واحد قانونی این کشور تبدیل می‌کند خبر داد و چند روز بعد به کنگره ارائه شد.  در آن زمان قانون‌گذاران نیز در عرض چند ساعت آن را به تصویب رساندند. پس از آن، بوکله اعلام کرد که به استفاده از انرژی آتشفشان‌ها برای استخراج بیت کوین با انرژی ارزان و پاک علاقه‌مند‌است. این ایده پس از آن واکنش‌های مثبت زیادی را به خود جلب کرد اما هرگز بیش از یک کنجکاوی در نظر گرفته نشد.

 

ویدیوی تازه نشان می‌دهد که رییس‌جمهور السالوادور این ایده را بسیار جدی گرفته است و اگر تاریخ حماسه‌سازی در عرصه بیت کوین تکرار شود، به‌زودی جهان می‌تواند افتتاح اولین مزرعه عمومی استخراج بیت کوین با انرژی آتشفشانی را جشن بگیرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار