کد مطلب: 47291

السالوادور ۱۵۰ بیت کوین دیگر در کف قیمت خرید

دولت السالوادور همزمان با ریزش بازار رمز ارزها و کاهش قیمت بیت کوین، ۱۵۰ بیت‌کوین دیگر خریداری کرد.

السالوادور، اولین کشوری است که به صورت قانونی و رسمی، بیت کوین را پذیرفته است و هم‌اکنون ۷۰۰ بیت کوین در اختیار دارد. با توجه به این که قیمت بیت کوین صبح امروز با ۵٪ کاهش به ۴۵,۰۰۰ دلار رسیده است، این اقدام را می‌توان «خرید در کف قیمت» حساب کرد.

 

نایب بوکله، رییس جمهور السالوادور در تاریخ ۲۰ سپتامبر مصادف با ۲۹ شهریور در توییتر خود اعلام کرد که این کشور، ۱۵۰ بیتکوین دیگر خریداری کرده است. ظاهراً کشور السالوادور از کاهش قیمت بیت کوین بهره برده است، زیرا قیمت این رمزارز از روز گذشته تاکنون از ۴۸,۰۰۰ به ۴۵,۰۰۰دلار کاهش یافته است.

 

اولین خرید بیت کوین توسط السالوادور در تاریخ ۶ سپتامبر انجام شد. در آن روز که هنوز بیت کوین به پول قانونی این کشور تبدیل شود،السالوادور اولین خرید خود به ارزش ۲۰۰ بیت کوین را انجام داد.

 

بوکله پس از اعلام خبر گفت: اگر در کف قیمت خرید کنید هرگز نمی‌توانند شما را شکست دهند.

 

همانطور که اشاره شد، السالوادور در تاریخ ۷ سپتامبر، بیت کوین را به رسمیت شناخت. در نتیجه به اولین کشور در این زمینه تبدیلشده است. اگرچه پس از آن، چند کشور دیگر نیز طرح‌های مشابهی را بررسی کرده‌اند.

 

هم‌چنین به منظور افزایش پذیرش و سرمایه‌گذاری، السالوادور برای کسانی که در صدد استفاده از این رمزارز هستند، مزایایی را درنظر گرفته است. افراد خارجی می‌توانند شهروندی این کشور را به ازای ۳ بیت کوین خریداری کنند. به علاوه، خاویر آرگتا (Javier Argueta) مشاورارشد بوکله بیان کرده است که سرمایه‌گذاران خارجی از پرداخت مالیات سود حاصل از بیت کوین معاف هستند.

 

داده‌های ATM Radar نشان می‌دهد که السالوادور از لحاظ تعداد دستگاه‌های خودپرداز بیت کوین بعد از کشورهای آمریکا و کانادا دررتبه سوم جهان قرار دارد. تعداد بیش از ۲۰۰ عدد از این دستگاه‌ها در سراسر السالوادور قرار دارد و این تعداد تقریبا معادل ۰.۷٪ از تمام خودپردازهای بیتکوین دنیا است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار