کد مطلب: 59196

قطعی برق نفس‌های آخر اینترنت را قطع کرد

قطعی برق نفس‌های آخر اینترنت را قطع کرد

تماس خبرنگار فراز با چند شرکت خدمات دهنده اینترنت نیز نشان می دهد که قطعی برق از مهمترین دلایل کاهش سرعت اینترنت است.

کند بودن سرعت اینترنت گرچه قصه تازه ای برای کابران داخل ایران نیست اما از روز گذشته اختلال اینترنت به اوج خود رسیده و گویا قطعی برق بعد از آنکه نفس صنایع را برید، این بار به سراغ نفس های آخر اینترنت رفته است.

به گزارش فراز، از عصر سه شنبه گزارش‌های مکرر کاربران شبکه‌های اجتماعی از قطعی و کندی اینترنت به اوج خود رسید و این اختلالات همچنان ادامه دارد. گویی که به نظر می‌رسد این آخرین دسترسی‌های کاربران ایرانی به اینترنت است.

پیگیری‌های فراز از قطعی اینترنت به یک جمله ختم شده است: «قطعی برق دلیل اصلی خارج شدن دیتاسنترهاست»

این در حالی است که روز گذشته شرکت ارتباطات زیرساخت با ارسال اطلاعیه‌ای افت کیفیت سرویس IXP را بروز مشکلات فنی در راستای توسعه شبکه دانست. همزمان با این اطلاعیه شرکت ابرآروان در اطلاعیه‌ای نوشت: «به اطلاع می‌رسانیم قطعی مکرر و طولانی مدت برق و همچنین عدم پایداری برق منطقه‌ای پیام، در کنار مشکل سوخت‌رسانی، باعث فشار مضاعف و از دسترس خارج شدن ژنراتورها و در نتیجه از مدار خارج شدن دیتاسنتر بامداد ابرآروان شده است.»

از سوی دیگر اختلالات اینترنت در سایر شرکت های خدمات‌دهنده نیز مشاهده شده است.

با این حال روز گذشته پویا پیرحسینی، مدیرعامل شرکت ابرآروان در توییتی کنایه آمیز به افت شدید ترافیک IXP تهران و عدم پاسخگویی در این زمینه اشاره کرده است.

Screenshot_20230118_160049_Twitter

تماس خبرنگار فراز با چند شرکت خدمات دهنده اینترنت نیز نشان می‌دهد که قطعی برق از مهمترین دلایل کاهش سرعت اینترنت است. این اتفاق در حالی است که روزهای پنجشنبه و جمعه به دلیل برگزاری کنکور نیز اینترنت مناطق نزدیک به محل برگزاری آزمون‌ها قطع خواهد شد.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار