کد مطلب: 56970

نگرانی تبلیغ دهندگان توئیتر کمتر شد

چرا ترامپ به توئیتر بازنگشت؟

چرا ترامپ به توئیتر بازنگشت؟

روز شنبه دونالد ترامپ گفت که علاقه‌ای به بازگشت به توئیتر ندارد. آن هم در شرایطی که در نظرسنجی اخیر برگزارشده توسط مالک جدید توئیتر، یعنی ایلان ماسک، اکثریت به بازگشت ترامپ به این فضا رأی داده بودند...

پس از آنکه ایلان ماسک اعلام کرد که حساب توئیتری رئیس‌جمهور سابق را مجدداً فعال کرده، دونالد ترامپ درخواست توئیتر را رد کرد.

 

روز شنبه دونالد ترامپ گفت که علاقه‌ای به بازگشت به توئیتر ندارد. آن هم در شرایطی که در نظرسنجی اخیر برگزارشده توسط مالک جدید توئیتر، یعنی ایلان ماسک، اکثریت به بازگشت ترامپ به این فضا رأی داده بودند.

 

اندکی بیش از ۱۵ میلیون کاربر در نظرسنجی به بازگشت ترامپ رأی داده بودند... یعنی ۵۲.۸ درصد از کل آراء.

 

به دنبال آن ماسک در توئیتر نوشت که: «مردم نظرشان را اعلام کردند. ترامپ دوباره به توئیتر باز خواهدگشت.»

 

حساب توئیتر ترامپ که پیش از ممنوعیت او در هشتم ژانویه ۲۰۲۱، بیش از ۸۸ میلیون دنبال‌کننده داشت، بار دیگر آغاز به جمع‌آوری فالوور کرد؛ به حدی که تا ساعت ۱۰ شب به وقت شنبه، نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر فالوور جمع شد.

 

برخی کاربران ابتدا گفتند که قادر به دنبال‌کردن حساب بازیابی‌شده ترامپ در عصر روز شنبه نیستند.

 

اما ترامپ در اوایل روز آنقدری که باید از خود اشتیاقی نشان نداد.

 

او در پاسخ به این سؤال که آیا قصد بازگشت به توئیتر را دارد از طریق ویدئو گفت که «هیچ دلیلی برای انجام این کار نمی‌بینم.»

 

او گفت که به پلتفرم جدید خود یعنی تروث سوشال [همان اپلیکیشنی که توسط استارت‌آپ رسانه و فناوری ترامپ توسعه یافته] پایبند خواهد ماند.

 

ترامپ بر این باور است که تروث سوشال، تعاملی به مراتب بهتر از توئیتر با کاربر برقرار می‌کند. و عملکردش فوق‌العاده است.

 

توئیتر درخواست‌های اظهارنظر در این مورد را بی‌پاسخ گذاشت.

 

دونالد ترامپ از روز سه‌شنبه تلاش خود را برای بازگشت به کاخ‌سفید در سال ۲۰۲۴ از سر گرفته است. او که ظاهراً ماسک را تحسین می‌کند، گفته است که همیشه او را دوست داشته است.

 

اما ترامپ همچنین گفت که مشکل بزرگ توئیتر، ربات‌ها و اکانت‌های جعلی است. ضمن آنکه اعلام کرد در طول استفاده از آن با مسائلی باورنکردنی مواجه شده است.

 

ایلان ماسک در ماه می اعلام کرد که قصد لغو تحریم توئیتری دونالد ترامپ را دارد.

 

از آن زمان به بعد این میلیاردر در تلاش بود به کاربران اطمینان بدهد که هر تصمیمی برای بازگرداندن اکانت دونالد ترامپ تنها منوط به آن است که آراء شورای تعدیل محتوا، متشکل از افرادی با «دیدگاه‌های بسیار متنوع» نیز مدنظر قرار گیرد. و تا پیش از آن حساب توئیتری دونالد ترامپ، بازیابی نخواهد شد.

 

ایلان ماسک همچنین گفت که توئیتر تا زمانی که «فرآیند روشنی برای انجام این کار وجود نداشته باشد» هیچ حساب توئیتری را بازیابی نخواهد کرد.

 

اما ایلان ماسک، همین هفته، اکانت کمدین کتی گریفین را که حساب توئیتری‌اش به دلیل تغییر نام نمایه‌اش به «الون ماسک» بسته شده بود، بازگرداند. و هیچ دیتای جدیدی از روند یا شورای اعتدال برای اخذ این تصمیم در دست نیست.

 

هیچ دلیلی برای برگشت وجود ندارد

 

عدم حضور ترامپ می‌تواند نگرانی‌ها را در میان تبلیغ‌کنندگان بزرگ _کسانی که همین حالا هم از تغییر شکل‌های رادیکالی که توسط ماسک در توئیتر اتفاق افتاده، متأثر شده‌اند_ کاهش دهد.

 

او نیروی کار را به نصف کاهش داده و تیم ایمنی شرکت را که مسئولیت‌شان جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و محتوای مضر است، شدیداً کم کرده است.

 

این اقدامات و توئیت‌های پست‌شده از سوی ایلان ماسک، شرکت‌های بزرگ را که بر نحوه برخورد این پلتفرم با سخنان تحریک‌آمیز نظارت دارند، وادار کرده که تبلیغات خود را در سایت متوقف کنند.

 

بلومبرگ نیز روز شنبه، تنها چند روز پس از استعفای دسته‌جمعی مهندسان، به نقل از منابعی ناشناس گزارش داد که توئیتر می‌تواند از بخش فروش خود، کارمندان بیشتری را اخراج نماید.

 

بازگشت ترامپ به توئیتر، سؤالاتی را در مورد تعهد او به Truth Social (که در ماه فوریه در اپ‌استور اپل و در ماه اکتبر در پلی‌استور گوگل راه‌اندازی شد)، ایجاد خواهد کرد.

 

ترامپ حالا ۴.۵۷ میلیون دنبال‌کننده در تروث‌سوشال دارد.

 

تروث سوشال، از ماه می، یعنی زمانی که دونالد ترامپ به صورت منظم شروع به ارسال محتوا کرد، به منبع اصلی ارتباط رئیس‌جمهور سابق با پیروانش تبدیل شده است.

 

او از تروث سوشال در جهت تبلیغ متحدان خویش، و انتقاد از مخالفان، و دفاع از شهرت خویش در میان بررسی‌های قانونی دولت و بازرسان کنگره و فدرال استفاده می‌کند.

 

با این حال توافق او با این شرکت، راه را برای تعامل ترامپ در دیگر پلتفرم‌ها نیز هموار می‌کند.

 

ترامپ موظف است برای هر پستی، به تروث سوشال، فرصتی ۶ ساعته اختصاص بدهد. اما مطابق یکی از پرونده‌های SEC در ماه می، او آزاد است در هر زمان و در هر سایتی «پیام‌های سیاسی، پیام‌های مرتبط با جمع‌آوری کمک‌های مالی، و یا تبلیغات رأی» انجام دهد.

 

 

مترجم : مونس نظری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار