کد مطلب: 53909

اولین توئیت فارسی واتساپ: ما شماره های ایران را مسدود نکرده ایم

اولین توئیت فارسی واتساپ: ما شماره های ایران را مسدود نکرده ایم

واتس‌اپ در واکنش به فیلتر شدنش در ایران و اختلال شماره‌های ایرانی خارج کشور پیامی منتشر کرد.

 واتساپ در واکنش به فیلتر شدنش در ایران و اختلال شماره‌های ایرانی خارج کشور در پیامی نوشت: هسته ماموریت ما اتصال امن افراد به هم است. ما دسترسی به پلتفرم خود را محدود نمی‌کنیم و شماره‌های ایرانی را هم مسدود نکرده‌ایم. تلاش می‌کنیم تا سرویس خود را برای همه کاربران در سراسر جهان فعال نگه داریم.

واتساپ همچنین برای اولین بار در توئیتر متنی به فارسی منتشر کرد و نوشت: هدف اصلی ما فراهم نمودن امکان ارتباط محرمانه در همه جای دنیا است. ما باور داریم که دسترسی به شیوه های ارتباطی خصوصی و محرمانه حق همه مردم است. ما تلفن‌های مرتبط به ایران را مسدود نکرده ایم.ما در تلاشیم که دوستان ایرانی‌ ما بتوانند با هم در ارتباط بمانند و  در حد امکانات خود از هیچ کاری دریغ نمیکنیم تا سرویس‌های ارتباطی ما به طور مستمر فعال بمانند.

 

67a50a1a-b216-4727-83ec-c32e25863e4d

 

در روزهای اخیر و بعد از قطع دسترسی کاربران ایرانی به پیام رسان واتساپ، برخی از شهروندان ایرانی خارج از کشور هم اعلام کردند که این پیام رسان بر روی شماره‌های تلفن همراه ایران آنها از دسترس خارج شده است. 
با توجه به اینکه این افراد از اینترنت خارج از کشور استفاده می‌کردند، اولین گمانه مطرح شده این بود که شرکت متا که مالک پیام رسان واتساپ است، در جریان انسداد این پیام رسان با ایران همکاری می‌کند. 
 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار