|
کد مطلب: 53883

آخرین اوضاع اینترنت کشور

ادامه انسداد اینستاگرام و واتساپ، اتصال اینترنت موبایل به پهنای باند بین‌المللی

ادامه انسداد اینستاگرام و واتساپ، اتصال اینترنت موبایل به پهنای باند بین‌المللی

در حالی که از ساعتی پیش دسترسی اینترنت موبایلی کشور به پهنای باند بین‌الملل باز شده است اما اینستاگرام و واتساپ همچنان در داخل ایران مسدود هستند.

دسترسی به پهنای باند بین الملل که از شب گذشته بر روی اینترنت های ارائه شده از سوی اپراتورهای موبایلی محدود شده بود، بار دیگر به حالت عادی برگشت.

از ساعتی قبل دسترسی به پهنای باند اینترنت بین الملل روی شبکه موبایلی کشور بدون مشکل شده است. از شب گذشته، دسترسی به اینترنت همراه تنها برای شبکه اینترنت ملی مقدور بود. فارس در گزارشی نوشت این محدودیت ها با تصمیم شورای عالی تمنیت کشور لحاظ شده بود و خبرگزاری تسنیم هم نوشته بود این تصمیمات مقطعی هستند.

حالا از صبح امروز اگرچه همچنان بنابر اعلام خبرگزاری فارس دسترسی به پیام رسان واتساپ و شبکه اجتماعی اینستاگرام محدود شده اما امکان دسترسی به اینترنت بین الملل برای کاربران مقدور شده است.

اینها در شرایطی است که بخش عمده‌ای از فیلترشکن ها نیز در کشور از کار افتاده‌اند. کار نکردن فیلترشکن‌ها خصوصا بر روی اینترنت همراه همچنان ادامه دارد و همین موضوع دسترسی کاربران به دو شبکه اجتماعی واتساپ و اینستاگرام را مشکل‌تر کرده است.

بخش زیادی از فیلترشکن‌های موجود بر روی اینترنت ثابت نیز قطع هستند و باقی فیلترشکن‌ها نیز با سرعت پایینی امکان فعالیت دارند.

این در حالی است که برخی از اهالی رسانه که از اینترنت ویژه خبرنگاری اهدایی وزارت ارتباطات استفاده می‌کنند نیز از قطع اینترنت خود خبر داده‌اند. اینترنت ویژه خبرنگاری سه سال پیش در حوادث آبان 98 بر خلاف اینترنت عادی، قطع نشده بود.

 

 

  • م ارسالی در

    حروم زاده ها

  • غلات کامل ارسالی در

    اینترنت بین‌المللی وصل نیست...دروغ نگویید...گوگل پلی و متاتریدر ها و وی پی ان ها از دم قطعن...فقط سایت های داخلی باز میشه...

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار