کد مطلب: 53402

شرط گوگل برای ورود تروث‌سوشال ترامپ به پلی‌استور

شرط گوگل برای ورود تروث‌سوشال ترامپ به پلی‌استور

اپلیکیشن رسانه‌های اجتماعی در اپ‌استور گوگل در دسترس نیست و کمپانی رئیس‌جمهور سابق و گوگل، در مورد دلیل آن با یکدیگر اختلاف نظر دارند...

گوگل می‌گوید که تروت‌سوشالِ ترامپ، جهت پیوستن به پلی‌استور باید محتوای خشونت‌آمیز را پاک کند.

 

گوگل اعلام کرد تا زمانی که تروت‌سوشال، پلتفرم رسانه‌ی اجتماعی که توسط رئیس‌جمهور سابق، یعنی دونالد جی ترامپ، تأسیس شده، محتوایی را که به خشونت دامن می‌زند، حذف نکند، گوگل، تروت سوشال را در فروشگاه اپ‌استور توزیع نخواهد کرد.

 

تروت‌سوشال، امسال نسخه‌ای از برنامه‌ی خود را برای دستگاه‌های اندروید تهیه کرد. اما گوگل، پس از صورت‌دادن بررسی‌های لازم، اعلام کرد که محتوای کاربر حاوی تهدیدات فیزیکی است.

 

شرکت گوگل از تروت‌سوشال خواسته است که پس از حذف محتواهای مورد اشاره، بار دیگر برنامه را جهت بررسی این شرکت ارسال نماید.

 

سخن‌گوی گوگل گفت:

 

«نوزدهم اوت بود که ما متوجه نقض‌هایی شدیم که از سوی تروت‌سوشال صورت گرفته بود. و مجدداً تأکید می‌کنیم که تعدیل محتوای تولیدشده توسط کاربر، شرط لازم و اساسی برای پخش زنده‌ی هر برنامه‌ای در گوگل‌پلی است. هفته‌ی گذشته نیز تروت‌سوشال، ضمن تأیید بازخورد ما، اعلام کرد که موارد ذکرشده را مورد بررسی قرار خواهد داد.»

 

از ششم ژانویه‌ی ۲۰۲۱، و از زمان حمله‌ای که به ساختمان کنگره واقع شد، گوگل، تصمیمات بیشتری را مبنی بر تعدیل محتوا و اینکه آیا امکان دارد محتوای مزبور منجر به خشونت در دنیای واقعی شود، اتخاذ کرده است.

 

یوتیوب نیز درست به همین دلیل، دونالد ترامپ را در آپلودهای کانالش به حال معلق درآورد... تصمیمی که البته کماکان به قوت خود باقی‌ست.

 

گروه رسانه و فناوری ترامپ، شرکت مادر تروت‌سوشال، اعلام کرد که مشتاقانه منتظر است که تأییدیه‌ی گوگل را برای این اپلیکیشن دریافت نماید.

 

این شرکت روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد:

 

«TMTG  با حسن نیت و به طور مستمر در تلاش است اطمینان حاصل کند که برنامه‌ی تروت‌سوشال اندروید با خط‌مشی‌های گوگل مطابقت دارد.»

 

دوین نویز، نماینده سابق کنگره، که رهبری تروت سوشال را عهده‌دار بود، هفته‌ی پیش گوگل را مقصر وقفه‌ی پدیدآمده تشخیص داد... در حالی که این شرکت گفت که توپ در زمین تروت سوشال است و گزینه‌های دیگری نیز مقابل این برنامه قرار دارد.

 

تروت‌سوشال می‌تواند نسخه‌ای از یک برنامه‌ی اندروید را برای دانلود از یک وبسایت ارائه دهد؛ کاری که پارلر نیز که یکی دیگر از برنامه‌های رسانه‌ی اجتماعی محبوب محافظه‌کاران است جهت دورزدن قوانین نظارت بر محتوای گوگل انجام داده.

 

اپلیکیشن آقای ترامپ همچنین این امکان را دارد که با قراردادن برنامه خود در فروشگاه گلکسی از روند تأیید گوگل چشم‌پوشی کند... روشی که به کاربران گوشی سامسونگ نیز امکان دانلود آن را می‌دهد.

 

تروت‌سوشال در ماه فوریه در اپ‌استور اپل، مقام محبوب‌ترین برنامه را برای دانلود پیدا کرد. پس از آن بود که این شرکت توجه خود را به ساخت نسخه‌ی اندروید این برنامه معطوف نمود.

 

به گفته‌ی گوگل، پیشنهاد ورود این برنامه به اندروید، حدود شش هفته پیش بود که مطرح شد... و البته اپل در این زمینه هیچ اظهارنظری نکرده است.

 

اخیراً گوگل اعلام نموده که به صورت بالقوه این برنامه را در فهرست خود گنجانده است... البته که اسکرین‌شات‌های تروت‌سوشال را از محتوایی که به نظرش قابل اعتراض بوده، ارسال کرده و گفته که در صورت برطرف‌شدن این نگرانی‌ها، برنامه قابل عرضه خواهد شد.

 

در حال حاضر تروت‌سوشال در بخش پیش‌سفارش فروشگاه اپل موجود است.

 

 

 

مترجم : مونس نظری

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین