کد مطلب: 53359

واکنش مقامات وزارت ارتباطات روحانی به رئیس جمهور

نظر سنجی آذری جهرمی؛ کندی اینترنت تقصیر دولت رئیسی است

نظر سنجی آذری جهرمی؛ کندی اینترنت تقصیر دولت رئیسی است

وزیر ارتباطات دولت روحانی و دو معاون او ادعای ابراهیم رئیسی مبنی بر اینکه دلیل افت سرعت اینترنت، کم کاری های دولت قبل است را رد کردند.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت حسن روحانی در واکنش به سخنان ابراهیم رئیسی درباره ارتباط دادن مشکلات کندی اینترنت به کم کاری دولت قبل، نوشت: جای بسی خوشحالی است که دولت سیزدهم اقدامات دولت قبل را ناکافی می‌دانند؛ خداوند در اجرای آنچه به زبان آورده‌اند ایشان را یاری کند.

وی تاکید کرد: برای ما همین دستاورد که انگاره‌هایی چون اینترنت ۱۲۸کیلوبیت برثانیه برای مردم ایران کافی دانسته می‌شد و یا اینکه توسعه نسل سوم و‌چهارم تلفن همراه خلاف شرع مقدس پنداشته می‌شد و یا بردن اینترنت به روستاها، اجرای برنامه ۲۰۳۰ خوانده می‌شد را به شعار اینترنت چندصد مگابیتی منازل تغییر دادیم؛ کافی است.

اشاره او به مخالفت ها با توسعه شبکه اینترنت در دولت قبل توسط موافقان و عقبه دولت ابراهیم رئیسی است. آذری جهرمی به طور تلویحی به این موضوع پرداخته که اگر هم در جاهایی مشکلی در توسعه زیرساخت بوده دلیل آن به موانع و مخالفت هایی بر می گشته که حامیان امروز رئیسی هستند.

1320306_467

 

جهرمی همچنین با انتشار تصویری از یک نظرسنجی در پی نوشت مطلب خود توضیح داد که «تصویر فوق نتیجه نظرسنجی اینستاگرامی صفحه شخصی خودم می‌باشد که در مدت ۸ ساعت اخیر، نزدیک به ۲۰۰هزار نفر در آن مشارکت کرده‌اند.»

 

۱۱۱

 

همچنین امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات در دوره آذری جهرمی هم به ادعای رئیس جمهور درمورد کاهش سرعت اینترنت به دلیل عدم توجه به زیرساخت ها در دولت روحانی واکنش نشان داد.

ناظمی نوشت: «امروز که بار بزرگ آموزش آنلاین دیگر بر دوش شبکه اینترنت نیست و در چند ماهه‌ی اخیر هم پیک پهنای باند مصرفی اپراتورها و بار شبکه کاهشی بوده است، چگونه شکایت مردم از کیفیت اینترنت را به کم‌کاری گذشته حواله می‌کنید؟ قضاوت همیشه با مردم است، چه آنان را نادیده بگیرید و چه آگاه.»

 وی افزوده است: «زیرساخت‌های شبکه اینترنت در کشور آن‌گونه توسعه داده شده بود که در شرایط دشوار کرونا، بار همه‌ی امور زندگی مردم، از سلامت تا آموزش و از کسب‌وکار تا سرگرمی و بازی را بر دوش کشید؛ هرچند آرزوی ما هم برای ایران بیش از آن بود، اما آن وضعیت هم بار خاطر و چالشی بزرگ نبود.»

 

BD6779C3-140D-4FEE-9E75-7606439994FF

 

سجاد بنابی، دیگر معاون سابق وزارت ارتباطات نیز به این اظهارات واکنش نشان داد و در توییتر خود نوشت:  شما که دو‌میلیون فالور داشتید، اگه کیفیت به‌تون اجازه داد، یک «لایو» با اون‌ها برگزار کنید تا به صورت عینی و دقیق به شما توضیح دهند علت افت کیفیت اینترنت چیست! امسال گفتید اشکالات کیفیت اینترنت از قبلی‌هاست، ما هم سکوت می‌کنیم. سال آینده چه جوابی برای مردم دارید؟

به گزارش فراز ابراهیم رئیسی در نشست خبری خود راجع به مشکلات انترنت اظهار کرد: این مشکلاتی که الان شاهد آن هستیم به‌دلیل آن است که کارهایی باید برای زیرساخت در دولت‌های قبل ایجاد می‌شد که نشده است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین