کد مطلب: 49659

غرامت محرمانه مگان

اسناد دادگاه نشان می دهد که مگان، همسر هری، نوه ملکه انگلستان مبلغی محرمانه از روزنامه «میل» به دلیل نقض حق چاپ به عنوان غرامت دریافت خواهد کرد، و به این ترتیب چالش طولانی حقوقی او علیه این روزنامه انگلیسی به پایان می‌رسد.

مگان که لقب تشریفاتی «دوشس ساکس» را یدک می‌کشد، دو ادعای جداگانه علیه ناشر این روزنامه در دادگاه مطرح کرده بود: یکی نقض حق چاپ و دیگری سوء استفاده از اطلاعات خصوصی.

به گزارش سی‌ان‌ان، بر اساس حکم صادره دادگاه شرکت ناشر روزنامه «میل» باید مبلغ محرمانه‌ای را که قبلاً بر روی آن میان مگان به عنوان شاکی و مسوولان روزنامه به عنوان متهم توافق شده پرداخت کند. 

حکم دادگاه می‌گوید که شرکت ناشر روزنامه (ANL ) با انتشار بخش‌هایی از نامه دست‌نویس مگان در روزنامه «The Mail on Sunday» و وب‌سایت «میل‌آنلاین» در خلال جلسات ژانویه و می سال گذشته، حق چاپ مگان را نقض کرده است. بر اساس حکم دادگاه، این گروه مطبوعاتی همچنین قرار است یک پوند به عنوان «خسارت نمادین» به دوشس به دلیل سوء استفاده از اطلاعات خصوصی بپردازد.

 

در ۲ دسامبر، دادگاه استیناف حکمی، سوء استفاده ANL از اطلاعات خصوصی مگان از طریق انتشار نامه را تایید کرد و گفت که دوشس «انتظار معقولی از حفظ حریم خصوصی در محتوای نامه داشته است.» (ANL ) پس از این حکم، در بیانیه‌ای گفت که از حکم دادگاه «بسیار ناامید» شده است و در حال بررسی درخواست تجدید نظر به دادگاه عالی بریتانیا است.

 

مگان در بیانیه‌ای که پس از اعلام حکم دادگاه منتشر کرد، این حکم را یک پیروزی نه تنها برای شخص خودش، بلکه برای هر کسی که تا به حال احساس کرده برای دفاع از «آنچه درست است» زیر فشار قرار گرفته، توصیف کرد. 

 

گفتنی است مگان چندی پیش در مصاحبه‌ای جنجالی اظهارات تندی علیه ملکه انگلیس و خاندان سلطنتی بر زیان آورده بود. برخی ناظران و تحللی‌گران رسانه‌ای، مگان را ««دوشس متوهمی که می‌خواهد پول به جیب بزند» توصیف می‌کنند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار