کد مطلب: 49405

پروفسور ژاپنی صفحه نمایش طعم‌دار اختراع کرده است

تلویزیون خوشمزه!

یک پروفسور ژاپنی نمونه اولیه صفحه تلویزیون قابل لیسیدن را ساخته است که می‌تواند طعم غذا را تقلید کند. این گامی دیگر برای ایجاد یک تجربه تماشای چندحسی است.

به گزارش رویترز، این دستگاه که Taste the TV (TTTV) نام دارد، از چرخ فلکی از ۱۰ قوطی طعم‌دهنده استفاده می‌کند که به صورت ترکیبی اسپری می‌کنند تا طعم یک غذای خاص را ایجاد کنند. سپس نمونه طعم روی یک فیلم بهداشتی روی یک صفحه تلویزیون صاف می‌چرخد تا بیننده بتواند با زبانش آن را امتحان کند.

 

T7TVAUUNN5JCLGIXHBHMI2OAQI (1)

 

هومی میاشیتا، استاد دانشگاه میجی، در این باره اخترع خود می‌گوید: در دوران کووید۱۹، این نوع فناوری می‌تواند نحوه ارتباط و تعامل مردم با دنیای خارج را بهبود بخشد. او می‌افزاید: «هدف ما این است که این امکان را برای مردم ایجاد کنیم که حتی در حالی که در خانه هستند، تجربه چیزی مانند غذا خوردن در یک رستوران در آن سوی دنیا را داشته باشند.»

 

میاشیتا با تیمی متشکل از ۳۰ دانشجو کار می کند که انواع دستگاه‌های مرتبط با طعم را تولید کرده‌اند، از جمله چنگالی که طعم غذا را غنی‌تر می کند. او گفت که در سال گذشته نمونه اولیه TTTV را خودش ساخته است و هزینه ساخت نسخه تجاری آن حدود ۱۰۰هزار  ین (875 دلار) خواهد بود. میاشیتا همچنین در مورد استفاده از فناوری اسپری خود برای کاربردهایی مانند دستگاهی که می‌تواند طعم پیتزا یا شکلات را روی یک تکه نان برشته اعمال کند، با برخی شرکت‌ها مذاکره کرده است.

 

او همچنین امیدوار است که پلتفرمی بسازد که در آن مزه‌های سرتاسر جهان مانند موسیقی برای کاربران قابل دانلود باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار