کد مطلب: 49226

تصادف مرگبار در پاریس برای تسلا دردسر ساز شد

تصادف مرگ‌بار در پاریس که عامل آن یک تاکسی ساخت شرکت تسلا بود یک کشته و ۲۰ کشته برجا گذاشت. شرکت تاکسیرانی پیشرو پاریس، در پی این تصادف استفاده از ۳۷خودروی مدل «تسلا ۳» را در ناوگان خود به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش سی‌ان‌ان «یان ریکوردل» معاون مدیر عامل این شرکت گفته:‌ «این حادثه زمانی رخ داد که یک راننده تاکسی در ساعت غیرکاری،  در حال بردن خانواده خود به رستوران بود.» ریکوردل گفت که راننده سعی کرد ترمز کند اما ماشین به جای آن شتاب گرفت.

 

یک منبع پلیس به هم رویترز گفت که این خودرو که پشت چراغ قرمز توقف کرده بود، ناگهان با سرعت به جلو رفت و با دوچرخه سواری را که جان باخت، برخورد کرد و او را با خود کشید. پلیس با استناد به روایت خود راننده، شاهدان و دروبین‌های ترافیکی گفته به نظر می‌رسد راننده سعی کرده با هدایت خودرو به سوی موانع اطراف از جمله سطل های زباله، تاکسی را متوقف کند اما این کار او در نهایت باعث آسیب بیشتر شد. مشخص نیست که آیا خودرو در حالت «راننده‌خودکار» خودکار بوده یا نه. پلیس می‌گوید تست الکل راننده منفی است.

 

«تسلا۳» یک خودرو تمام‌برقی ۳۵ هزار دلاری است که شرکت «ایلان ماسک» به هنگام رونمایی از آن تبلیغات زیادی در مورد این محصول انجام داد.

 

چرا «ماسک» مرد سال شد؟

 

وزیر حمل و نقل فرانسه می‌گوید در این مرحله هیچ شواهدی وجود ندارد که تصادف مرگبار در پاریس به دلیل نقص فنی رخ داده است.  تسلا می‌گوید تحقیقات اولیه وجود نقص فنی را رد کرده است. این خودروساز اطلاعات دقیقی را از سنسورها و دوربین‌های خودروهای خود جمع‌آوری می‌کند و در گذشته از این داده‌ها برای به چالش کشیدن ادعاهایی مبنی بر اینکه تصادفات پیشین خودروهای ساخت این شرکت ناشی از نقص فناوری بوده، استفاده کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار