کد مطلب: 49040

ایلان ماسک خطاب به کنگره:

لایحه بایدن را تصویب نکنید

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید کنگره ایالات متحده نباید لایحه دولت بایدن برای افزایش یارانه خودروهای الکتریکی (EVs) را تصویب کند. او افزود: این پیشنهاد کسری بودجه کشور را بدتر می‌کند.

این کارآفرین میلیاردر در حال تشدید انتقادات از دولت و دموکرات‌ها به دلیل پیشنهادی است که به خودروهای الکتریکی ساخت ایالات متحده آمریکا ۴۵۰۰ دلار مشوق مالیاتی اضافی می‌دهد. تسلا و خودروسازان خارجی در که کارخانه‌هایی در ایالات متحده ساخته می‌شوند از دریافت این مشوق محروم هستند.

 

ماسک گفت: صادقانه بگویم، اگر این لایحه تصویب نشود، شاید بهتر باشد. من به معنای واقعی کلمه می گویم یارانه‌ها را حذف کنید. دولت باید فقط سعی کند از سر راه کنار برود و مانع پیشرفت نشود.

 

او همچنین مخالفت خود را با پیشنهاد دموکرات ها برای مالیات بر میلیاردرها تکرار کرد. او گفت: «منطقی نیست که کار تخصیص سرمایه را از افرادی که مهارت زیادی در این زمینه از خود نشان داده‌اند، بگیریم و آن را به نهادی بدهیم که مهارت بسیار ضعیفی در تخصیص سرمایه از خود نشان داده است، یعنی دولت.»

 

ماسک همچنین گفت که شرکت «نیورالینک» (Neuralink) امیدوار است تا سال آینده آزمایش‌های انسانی را در که انتظار تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده است آغاز کند. او گفت: من فکر می کنم ما در «نیورالینک» این شانس را داریم که بتوانیم عملکرد کامل بدن را در کسانی که آسیب نخاعی دارند بازیابی کنیم.»

 

«نیورالینک» یک استارت‌آپ است که تراشه‌های ارتباط مغز و کامپیوتر قابل کاشت در مغز (brain–machine interfaces) تولید می‌کند. 

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار