کد مطلب: 67156

فایننشال تایمز از قول امیرعبداللهیان: به آمریکا گفته‌ایم که خواهان گسترش جنگ نیستیم

فایننشال تایمز از قول امیرعبداللهیان: به آمریکا گفته‌ایم که خواهان گسترش جنگ نیستیم

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران فاش کرده است که تهران از طریق کانال هایی به آمریکا گفته است که نمی خواهد جنگ اسرائیل و حماس گسترش بیشتری پیدا کند، اما همچنین به واشنگتن هشدار داد که در صورت ادامه حملات اسرائیل به غزه، درگیری منطقه ای اجتناب ناپذیر است.

فایننشال تایمز نوشت: رئیس دستگاه دیپلماسی ایران فاش کرده است که تهران از طریق کانال هایی به آمریکا گفته است که نمی خواهد جنگ اسرائیل و حماس گسترش بیشتری پیدا کند، اما همچنین به واشنگتن هشدار داد که در صورت ادامه حملات اسرائیل به غزه، درگیری منطقه ای اجتناب ناپذیر است.

به گزارش «فراز» به نقل از انتخاب؛ در ادامه این مطلب آمده است: حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران در مصاحبه ای ضمن رد احتمال گفت وگوی مستقیم بین ایران و آمریکا، گفت: طی 40 روز گذشته پیام هایی بین ایران و آمریکا از طریق دفتر حفاظت منافع آمریکا در سفارت سوئیس در تهران رد و بدل شده است.  

وی افزود: در پاسخ به آمریکا گفتیم که ایران خواهان گسترش جنگ نیست، اما با توجه به رویکرد آمریکا و اسرائیل در منطقه، در صورتی که جنایت علیه مردم غزه و کرانه باختری متوقف نمی شود، هر احتمالی می تواند در نظر گرفته شود و یک درگیری گسترده تر می تواند اجتناب ناپذیر باشد.

امیرعبداللهیان گفت که آمریکا تهدید نکرده است که در صورت حمله همه جانبه حزب الله به اسرائیل، ایران مورد هدف قرار خواهد گرفت.  با این حال، او واشنگتن را متهم کرد که تهران را به «خویشتنداری» دعوت کرده است، در حالی که خود با حمایت گسترده از اسرائیل، جنگ در غزه را تشدید می کند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار