کد مطلب: 67033

ادعای ترامپ؛ ایران جنگ را در غزه رهبری می‌کند؛ تنها احمق‌ها می‌گویند که این درست نیست

ادعای ترامپ؛ ایران جنگ را در غزه رهبری می‌کند؛ تنها احمق‌ها می‌گویند که این درست نیست

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادعاهایی مدعی شد: ایران پول نداشت زیرا ایران آن را رهبری می‌کند. و تنها احمق‌ها می‌گویند که این درست نیست. آن‌ها این را رهبری می‌کنند. خیلی حیله‌گر هستند، خیلی باهوش و مکار.

به‌رغم نگرانی‌های فزاینده درباره تلفات غیرنظامی در غزه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یک مصاحبه جدید گفت که جنگ بین اسرائیل و حماس باید پیش رود.

به گزارش فراز، ترامپ پنجشنبه شب در مصاحبه‌ای گفت: بنابراین جنگی دارید که در جریان است، و احتمالاً باید اجازه دهید پیش برود زیرا افراد زیادی می‌میرند.

 

وی در ادامه سخنانش به گزافه‌گویی علیه ایران پرداخت و به‌رغم تاکیدها بر فلسطینی بودن عملیات حماس مدعی شد: هرگز نباید آغاز می‌شد. امکان نداشت دوباره شروع شود. ایران پول نداشت زیرا ایران آن را رهبری می‌کند. و تنها احمق‌ها می‌گویند که این درست نیست. آن‌ها این را رهبری می‌کنند. خیلی حیله‌گر هستند، خیلی باهوش و مکار. آن‌ها آن را رهبری می‌کنند و باید پایان یابد.

ترامپ ادعا کرد این درگیری در صورت حضور او در کاخ سفید به دلیل رویکرد سخت گیرانه‌اش در قبال ایران رخ نمی‌داد. او همچنین گفت وضعیت به دلیل نفرت موجود در درگیری دشوارتر شده است.

وی گفت: نفرتی مانند نفرت فلسطینیان از اسرائیل و یهودیان وجود ندارد. و احتمالاً برعکس؛ نمی‌دانم. می‌دانید چندان واضح نیست اما احتمالاً همینطور است. بنابراین گاهی باید بگذاری همه چیز پیش برود و باید ببینی به کجا ختم می‌شود.

 

ترامپ پیش‌تر و در پی عملیات طوفان الاقصی در اظهارنظری حزب‌الله لبنان را بسیار باهوش توصیف کرده و بعد از آغاز این عملیات از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی انتقاد کرده بود.

وی در این مصاحبه با «یونیویژن» گفت که اسرائیل باید روابط عمومی بهتری داشته باشد، زیرا طرف مقابل، آن‌ها را در جبهه روابط عمومی شکست می‌دهد.

 

 
 
 

 

منبع خبر : فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین