کد مطلب: 67028

وزارت بهداشت غزه: ۲۷۰۰ نفر هنوز زیر آوار مانده‌اند؛ ۱۵۰۰ نفرشان کودک هستند

وزارت بهداشت غزه: ۲۷۰۰ نفر هنوز زیر آوار مانده‌اند؛ ۱۵۰۰ نفرشان کودک هستند

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که برا اساس گزارش‌های رسیده ۲۷۰۰ نفر از مفقودین هنوز زیر آوار هستند که ۱۵۰۰ نفر آن‌ها کودکند.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که برا اساس گزارش‌های رسیده ۲۷۰۰ نفر از مفقودین هنوز زیر آوار هستند که ۱۵۰۰ نفر آن‌ها کودکند.

بهداشت جهانی: ما شاهد بیش از ۲۵۰ مورد حمله به مراکز درمانی در غزه و کرانه باختری بودیم.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی طی سخنانی در شورای امنیت تأکید کرد سیستم بهداشتی در غزه رو به احتضار است، اما با وجود این وضع، همچنان به ارائه مراقبت‌های نجات‌بخش ادامه می‌دهد.

وی افزود: از هفتم اکتبر، ما شاهد بیش از ۲۵۰ مورد حمله به مراکز درمانی در غزه و کرانه باختری بوده‌ایم. ما فقط هفته گذشته ۵ حمله به ۵ بیمارستان را در یک روز ثبت کردیم و شاهد بودیم که ۴ بیمارستان با ۴۳۰ تخت بیمارستانی از کار افتادند.

 

خطر توقف فعالیت بیمارستان القدس به‌دلیل اتمام سوخت

 

هلال احمر فلسطین اعلام کرد تمامی فعالیتها و خدمات بیمارستان القدس در غزه در پی تمام شدن سوخت تا سه ساعت دیگر متوقف خواهد شد.

 

حملات هوایی صهیونیست‌ها مانع از خروج آمبولانس‌ها از بیمارستان الشفاء می‌شود

 

به گزارش شبکه خبری المیادین، در پی تشدید حملات هوایی اسرائیل به مراکز درمانی و بیمارستانهای نوار غزه، آمبولانس‌ها نمی توانند بیمارستان الشفاء را ترک کنند و هواپیماهای بدون سرنشین این رژیم به سمت هر جنبده ای در منطقه شلیک می کنند. پهپادهای این رژیم همچنین چند منزل مسکونی در اطراف بیمارستان الشفارا هدف قرار دادند.

 

بمباران ورودی بیمارستان اندونزی غزه به‌روی آنتن زنده تلویزیونی

 

 منابع خبری از بمباران شدید ورودی و مناطق اطراف بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه خبر دادند.

 منابع رسانه ای گزارش دادند که ژنراتور ذخیره بیمارستان اندونزی در غزه نیز از کار افتاد و برق بخش‌های اورژانس و مراقبت‌های ویژه این بیمارستان قطع شد. تمامی عمل جراحی در این بیمارستان هم متوقف شده است. 

 تمامی کادر پزشکی بیمارستان اندونزی بر ادامه کار خود با وجود همه تهدیدها و خطراتی که در معرض آن هستند، تأکید و اصرار دارند.

 
 

 

منبع خبر : تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار