کد مطلب: 66883

قالیباف: آمریکا، شیطنت نکن!

قالیباف: آمریکا، شیطنت نکن!

واقعیت این است که بین مقاومت و منافع ملی تعارضی وجود ندارد. مقاومت اهل هوشمندی، اهل تدبیر، اهل شجاعت، اهل حساب و کتاب است. البته که ما در کنار این موضوع امید به خدایی داریم که از جایی به ما کمک می‌کند که نه در محاسبات ما می‌گنجد و نه در محاسبات دشمن.

رئیس مجلس شورای اسلامی با شیطنت‌آمیز توصیف کردن اقدامات و عملکرد آمریکایی‌ها خطاب به مقامات آن‌ها گفت: آمریکا، شیطنت نکن

 محمدباقر قالیباف در مراسم ۱۳ آبان ۱۴۰۲ لانه جاسوسی که از ساعت ۹ صبح امروز؛ شنبه در تهران همزمان با سراسر کشور برگزار شد، اظهار کرد: آمریکایی‌ها همواره در طول تاریخ در همه شرایط در مقابل امنیت ملی و منافع ملی و پیشرفت کشور ما ایستاده و دست به توطئه، جنگ و کودتا زدند. تاریخ به این موضوع شهادت می‌دهد. اما ما بر اساس باورها و سنت های الهی در برار آنان مقاومت کردیم. آن‌ها به دنبال این هستند تا قدرت بازدارنده ما و پیشرفت کشور در حوزه های مختلف را بازدارند.

تصریح کرد: بدون شک تاریخ همه کشورها، ملت‌ها و اقوام پر از نقاط فراز و نشیب می‌باشند. ما هم در ایران اسلامی و در نهضت اسلامی خود به رهبری حضرت امام (ره) دارای این روزها هستیم، روزها و زمان‌های خاصی در طول این نهضت اسلامی که مایه حیات مجدد اسلام شد داریم من‌الجمله یوم الله سیزده آبان. بعد از ۱۵ خردادماه سال ۱۳۴۲ و بعد از آن ماه محرم که در اصل آغاز نهضت بود و سپس در سال ۱۳۴۳ که حضرت امام (ره) در چهارم آبان‌ماه که بحث کاپیتولاسیون مطرح شده بود و آمریکایی‌ها حقوق ویژه‌ای را گرفته بودند یک سخنرانی تاریخی رقم زد و وقتی از اینجا به آن سخنرانی نگاه می‌کنیم به عظمت امام، نگاه امام و تشخیص امام پی می‌بریم.

 

وی اظهار کرد: امام در آن روز فرمودند رئیس جمهور آمریکا بداند که منفورترین افراد دنیا پیش ملت ایران است و تمام گرفتاری‌های ما به آمریکا باز می‌گردد. اسرائیل نیز موجود آمریکا است. این حرف برای ۶۵ سال قبل است که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند. سپس در سیزده آبان‌ امام تبعید شد. این نگاه امام حاکی از شناخت دقیق آمریکا است. زمانی که به سال‌های قبل نگاه می‌کنیم متوجه این موضوع می‌شویم. به هرحال سیزده آبان ادامه پیدا کرد و در سال ۵۷ بسیاری از دانش آموزان در دانشگاه تهران به خاک و خون کشیده شدند بعد از پیروزی انقلاب نیز در سیزده سال ۵۸ شاهد تصویر لانه جاسوسی بودیم که امام فرمودند مهم‌تر از انقلاب اول بود چرا که اسناد و مدارک نشان می‌داد اینها به دنبال این بودند تا مجدد همانند ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ که باعث شدند دولت ملی شکست بخورد و کودتا به پا کرده است این موضوع را رقم بزند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جنگ، تجزیه‌طلبی و حمله به طبس از دیگر جنایات این رژیم است و همه نشان‌دهنده کوی استکباری و ظلم آمریکا است. حضرت امام خمینی (ره) به درستی فرمود آمریکا شیطان بزرگ است و هر بدبختی که امروز در دنیا وجود دارد ریشه در خوی حیوان‌صفتی دولتمردان آمریکا دارد و تاریخ گواهی می‌دهد و تا به امروز نیز آن را ثابت کرده است. از همان ابتدا روحیه مقاومت و مبارزه با ظلم در ذات انقلاب اسلامی بود. مقاومت از ابتدای نهضت مبتنی بر سنت‌های الهی و مبتنی بر قرآن کریم و مبتنی بر منطق و باورها چارچوب حرکت ملت ایران و امت اسلامی بود.

 

وی افزود: آمریکا و ازناب آن از جمله رژیم صهیونیستی همیشه به دنبال ظلم و جنایت علیه این کشور بودند هم در قبل از انقلاب و هم در بعد از انقلاب اما روحیه مبارزه با این جنایات آن طور که باید در قبل از انقلاب وجود نداشت ما در انقلاب اسلامی مبانی مبارزه را مبتنی بر سنت‌های الهی پیش بردیم. همیشه در تاریخ آمریکایی‌ها در هر شرایطی مقابل امنیت ملی، منافع ملی و پیشرفت این کشور در همه حوزه‌ها ایستادند. کودتا کردند و جنگ و جنایت به راه انداختند تاریخ در این زمینه شهادت می‌دهد.

 

وی ادامه داد: براساس این باورها ما مقابل آن‌ها ایستادیم. آن‌ها بدنبال این بوده و هستند که قدرت بازدارندگی و پیشرفت کشور در زمینه‌های مختلف را سلب کنند. اما واقعیت این است که بین مقاومت و منافع ملی تعارضی وجود ندارد. مقاومت اهل هوشمندی، اهل تدبیر، اهل شجاعت، اهل حساب و کتاب است. البته که ما در کنار این موضوع امید به خدایی داریم که از جایی به ما کمک می‌کند که نه در محاسبات ما می‌گنجد و نه در محاسبات دشمن.

 
 

 

 

منبع خبر : ايسنا
  • علی ارسالی در

    بدبخت فلسطینیها که با طناب پوسیده ی شماها دارن میرن ته دره ، خبر نداشتن سر بزنگاه رها میشن

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار