کد مطلب: 66879

مقام سازمان ملل: بطور متوسط هر فرد در غزه تنها با دو قرص نان در روز زندگی می‌کند

مقام سازمان ملل: بطور متوسط هر فرد در غزه تنها با دو قرص نان در روز زندگی می‌کند

توماس وایت، مقام ارشد سازمان ملل برای کمک رسانی به آوارگان فلسطینی در غزه، ارزیابی واقع‌بینانه‌ای از وضعیت آب و غذا در منطقه محاصره شده ارائه کرده است.

یک مقام سازمان ملل وضعیت تغذیه در غزه را فاجعه‌بار توصیف کرد.

الجزیره نوشت: توماس وایت، مقام ارشد سازمان ملل برای کمک رسانی به آوارگان فلسطینی در غزه، ارزیابی واقع‌بینانه‌ای از وضعیت آب و غذا در منطقه محاصره شده ارائه کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، وایت در یک نشست ویدیویی برای دیپلمات‌ها گفت که ساکنان غزه به طور متوسط با دو تکه نان عربی در روز زندگی می‌کنند و به طور فزاینده‌ای دسترسی به آب نیز روز به روز مشکل‌تر می‌شود.

وایت گفت که آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک از حدود ۸۹ نانوایی در غزه حمایت می‌کند، اما «اکنون مردم فراتر از جستجوی نان هستند. آن‌ها به دنبال آب هستند که روز به روز نیز در این مورد ناامیدتر می‌شوند.»

وایت همچنین گفت که بر اساس یافته‌های سفر خود به سراسر غزه در هفته‌های اخیر، این منطقه به «صحنه مرگ و ویرانی» تبدیل شده است.

اسرائیل از ۲۱ اکتبر پس از محاصره کامل غزه، اجازه کمک‌های محدود به غزه را صادر کرد، اما بازرسی از کاروان‌های ورودی باعث تاخیر‌های طولانی شده است.

هفته گذشته هزاران نفر از ساکنان به انباری در مرکز غزه حمله کردند که در آن برنامه جهانی غذای سازمان ملل (WFP) مواد غذایی را ذخیره می‌کرد. سامر عبدالجابر، نماینده برنامه جهانی غذا و مدیر این نهاد جهانی در فلسطین گفت: این حادثه نشان می‌دهد که مردم امید خود را از دست می‌دهند و لحظه به لحظه ناامیدتر می‌شوند.

براساس گزارش‌ها ۹۵ درصد از مردم غزه به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند و اگر این وضعیت تا چند روز دیگر ادامه پیدا کند یک فاجعه انسانی گسترده منطقه را فرا خواهد گرفت.

 

منبع خبر : شفقنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین