کد مطلب: 66797

صلیب سرخ جهانی: اوضاع غزه بدتر می شود

صلیب سرخ جهانی: اوضاع غزه بدتر می شود

سخنگوی منطقه ای کمیته صلیب سرخ جهانی گفت: اوضاع غزه بدتر می شود. کمک های جدیدی داریم اما زمان ورود آنها به غزه مشخص نشده است.

به گزارش فراز، صلیب سرخ جهانی گزارش داد که وضعیت مردم غزه هر لحظه رو به بدتر شدن پیش می‌رود.

ایمان الطرابلسی، سخنگوی منطقه‌ای کمیته بین‌المللی صلیب سرخ امروز دوشنبه اعلام کرد وضعیت بشردوستانه در نوار غزه هر ساعت بدتر می‌شود و آنچه این سازمان و بقیه نهاد‌ها توانسته‌اند وارد کنند، با وسعت نیاز‌های آن‌ها در میدان برابر نیست. 

براساس گزارش خبرگزاری وفا، الطرابلسی در بیانیه‌ای مطبوعاتی توضیح داد که صلیب سرخ توانست از جمعه گذشته تا یکشنبه، ۹ کامیون حاوی مواد پزشکی و مواد مربوط به تصفیه آب را به نوار غزه بیاورد، علاوه بر این، یک گروه دیگر صلیب سرخ را وارد نوار غزه کند.

 الطرابلسی با تاکید بر ضرورت کار بر روی یک طرح پایدار برای ارائه کمک‌ها به گونه‌ای که در واقع مناسب با نیاز‌های عظیمی که مردم از آن رنج می‌برند باشد، گفت که همچنین این کمک‌ها باید با فشاری که بخش‌های اساسی به‌ویژه بخش‌های آب و بهداشت متحمل می‌شوند، سازگار باشند.

 وی افزود: تمرکز ما از ابتدا این بود که اطمینان حاصل کنیم که این کمک‌ها دارای ارزش اضافی بوده و شامل کمک‌های بهداشتی و آب می‌شود، اما این بدان معنا نیست که این‌ها تنها اولویت‌ها هستند، زیرا ساکنان نوار غزه، به ویژه خانواده‌های آواره به همه چیز از جمله غذا و لوازم اولیه نیاز دارند و سرپناهی امن که کرامت انسانی را حفظ کند.

این درحالی است که بنابر آمار‌های وزارت بهداشت فلسطین، شمار شهدای غزه در حملات رژیم صهیونیستی بیش از ۸ هزار نفر است که بسیاری از آن‌ها زن و کودک هستند. طبق برخی آمارها، تاکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر کودک به دست رژیم صهیونیستی کشته شده‌اند.


 

منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین