کد مطلب: 66601

کشته‌شدن ۲۲ خبرنگار از زمان آغاز درگیری‌ها در غزه

کشته‌شدن ۲۲ خبرنگار از زمان آغاز درگیری‌ها در غزه

کمیته بین‌المللی حمایت از خبرنگاران اعلام کرد که از زمان آغاز درگیری میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی دست‌کم ۲۲ خبرنگار کشته شده‌اند.

به گزارش فراز، کمیته بین‌المللی حمایت از خبرنگاران اعلام کرد که از زمان آغاز درگیری میان فلسطینیان و اسراییل دست کم 22 خبرنگار کشته شده‌اند.

کمیته بین‌المللی حمایت از روزنامه نگاران اعلام کرد که بیش از 20 خبرنگار از زمان آغاز درگیری اخیر میان فلسطینیان و اسراییل کشته شده‌اند.

براساس گزارش خبرگزاری تاس، این کمیته اعلام کرد که تا روز 20 اکتبر (28 مهر) دست کم 22 خبرنگار در میان بیش از 4000 قربانی این درگیری از هر دوطرف هستند.

این سازمان  در ادامه تاکید کرده است که خبرنگاران در سمت غزه با خطرات فوق العاده زیادی برای پوشش بحران ناشی از حملات ویرانگر ارتش اسرائیل، قطع ارتباطات و قطع گسترده برق مواجه هستند.

این کمیته در ادامه افزود: تا کنون 22 خبرنگار از جمله 18 خبرنگار فلسطینی، یک خبرنگار لبنانی و 3 خبرنگار اسراییل در این درگیریها کشته شده‌اند. همچنین گفته می‌شود 8 خبرنگار مجروح شده و سه نفر دیگر مفقود یا بازداشت شده‌اند.

وزارت بهداشت در نوار غزه، روز جمعه (۲۸ مهر)   اعلام کرد که شمار شهدای نوار غزه از چهار هزار نفر فراتر رفته است.

وبگاه خبری فلسطین الیوم نوشت، «۱۴ روز از حملات اشغالگران اسراییلی به غیرنظامیان در غزه گذشت و در این مدت (تا دیروز جمعه) ۴۱۳۷ فلسطینی شهید و ۱۳۱۶۲ نفر مجروح شدند».

وزارت بهداشت در غزه دیروز جمعه در بیانیه خود اعلام کرد که ۷۰ درصد شهدای غزه، زن، کودک و سالخورده هستند.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین