کد مطلب: 66528

اردوغان: بشریت برای توقف وحشیگری بی‌سابقه اسرائیل در غزه اقدام کنند.

اردوغان: بشریت برای توقف وحشیگری بی‌سابقه اسرائیل در غزه اقدام کنند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه اواخر روز سه‌شنبه، حملات هوایی اسرائیل به بیمارستانی در نوار غزه را که منجر به شهادت بیش از ۵۰۰ نفر شد، محکوم کرد.

به گزارش فراز سه شنبه شب ایرنا از خبرگزاری "آناتولی" اردوغان در پیامی در رسانه اجتماعی ایکس نوشت: حمله به بیمارستانی که در آن زنان، کودکان و غیرنظامیان بیگناه وجود دارند، آخرین نمونه از حملات اسرائیل است که فاقد هرگونه ارزش‌های اساسی انسانی است.

وی افزود: من از همه بشریت می‌خواهم که برای توقف وحشیگری بی‌سابقه اسرائیل در غزه اقدام کنند.

ساعاتی پیش، وزارت بهداشت فلسطین از بمباران بیمارستان «المعمدانی» در غزه و شهادت حدود ۵۰۰ نفر خبر داد. این وزارت‌خانه پیش از این هشدار داده بود که بیمارستان‌های غزه به سبب قطعی برق و اتمام سوخت عملا در آستانه تعطیلی و فروپاشی قرار دارند.

بر همین اساس محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین سه روز عزای عمومی اعلام کرد. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) هم اعلام کرد که این جنایت یک نسل‌کشی است.

نیروهای مقاومت فلسطین از شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات همه جانبه و بی‌نظیری با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی آغاز کرده‌اند.

رژیم صهیونیستی که در میدان نبرد با مقاومت فلسطین غافلگیر و شکست مفتضحانه‌ای را طی چند روز گذشته متحمل شده با اقدامی غیر انسانی تمام گذرگاه‌های غزه را بسته تا مقاومت فلسطین را ناگزیر به توقف عملیات دلاورانه «طوفان الاقصی» کند.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار