کد مطلب: 66490

دلیل بسته شدن میکروفن نماینده بافق در هنگام اعتراض به قالیباف چه بود؟

دلیل بسته شدن میکروفن نماینده بافق در هنگام اعتراض به قالیباف چه بود؟

محمدرضا صباغیان به دلیل خاموش شدن میکروفون خود حین صحبت کردن به رئیس مجلس شورای اسلامی اعتراض کرد.

محمدرضا صباغیان به دلیل خاموش شدن میکروفون خود حین صحبت کردن به رئیس مجلس شورای اسلامی اعتراض کرد.

به گزارش خبرآنلاین، چند ساعت پیش فیلمی از محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در صحن علنی امروز منتشر شد که به محمدباقر قالیباف اعتراضات تندی مطرح می کرد. این فیلم به سرعت در فضای مجازی دست به دست شد. در پی آن خبرگزاری ایسنا مشروح جدال نماینده مجلس با رئیس پارلمان منتشر کرد.

 

محمدرضا صباغیان نماینده مردم ابرکوه، بافق، مهریز و خاتم در مجلس شورای اسلامی در جلسه صبح امروز دوشنبه مجلس در جریان رسیدگی به بند ب ماده ۶۲ لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران در مخالفت با تصویب این بند اظهار کرد: در این ماده گفته شده که نسبت به واگذاری زمین به بخش خصوصی اقدام شود و هیچ بحثی از قوانین و ضوابط مطرح نشده است و ما به دولت اختیار را می‌دهیم که به هر نحوی اقدام کند.

بنا به روایت فراز، وی در ادامه در تذکری خطاب به رئیس مجلس گفت: آقای قالیباف یک تذکر ماده ۱۸۰ دارم؛ سوالم از شما این است که چرا اخطار و تذکر را بسته‌اید؟ پاسخی بدهید که بر اساس کدام ماده آیین‌نامه داخلی بسته‌اید؟ آقای قالیباف خواهش می‌کنم که پاسخ دهید. الان خلاف آیین‌نامه است.

در ادامه محمدباقر قالیباف قصد داشت تا توضیحاتی به صباغیان بدهد و در حال خطاب کردن او بود که صباغیان مانع شد و گفت: «اجازه بفرمایید حرفم تموم بشه».

 

در این لحظه میکروفون مقابل صباغیان خاموش شد که این موضوع با واکنش اعتراضی شدید او مواجه شد؛ صباغیان در واکنش به این اتفاق با سر دادن فریادهایی خطاب به قالیباف گفت: آقای قالیباف حق ندارید [میکروفون]را ببندید؛ دیکتاتوری راه انداخته‌اید.

قالیباف در پاسخ به فریادهای صباغیان خطاب به او گفت: آقای صباغیان شما خودت داری خلاف قانون عمل می‌کنی؛ الان به عنوان مخالف باید صحبت کنید [اما] دارید درباره موضوع دیگری صحبت می‌کنید؛ دیروز ۱۰ بار صحبت کردید و همیشه خلاف آیین نامه به عنوان مخالف ثبت‌نام می‌کنید اما تذکر می‌دهید. شما مخالف هستید و بفرمایید به عنوان مخالف صحبت کنید و غیر از مخالف نمی‌توانید صحبت کنید.

رئیس مجلس سپس از محمد رشیدی عضو هیئت رئیسه مجلس خواست تا نام دیگر نماینده‌ای که به عنوان مخالف بند مورد بررسی ثبت نام کرده بود را قرائت کند.

 

همچنین فریادهای اعتراضی نماینده بافق نیز با وساطت و حضور برخی از نمایندگان مقابل صندلی او در صحن مجلس و دلجویی از او پایان یافت.

طی توافق نمایندگان مجلس، در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران در صحن مجلس هر کدام از نمایندگانی که به عنوان موافق یا مخالف اظهار نظر می‌کنند، ۲ دقیقه فرصت بیان نظرات خود را دارند. بر اساس بررسی‌های انجام شده، میکروفون مقابل نماینده بافق حدود ۴۸ ثانیه زودتر از پایان فرصت ۱۲۰ ثانیه‌ای او خاموش شد.

 

 
 
 

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار