کد مطلب: 66335

رای دادگاه لاهه در دعوای حقوقی با آمریکا به نفع ایران

واریز جریمه ۴۳ میلیون دلاری به حساب ایران

واریز جریمه ۴۳ میلیون دلاری به حساب ایران

رای شماره ۶۰۴ دیوان داوری دعاوی ایران - آمریکا (پرونده الف-۱۵) اجرا و ۴۳ میلیون دلار به حساب جمهوری اسلامی ایران در بانک هلندی در لاهه واریز شد.

مرکز امور حقوقی بین‌المللی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور از اجرای رای شماره ۶۰۴ دیوان داوری دعاوی ایران - آمریکا (پرونده الف-۱۵) و واریز ۴۳ میلیون دلار به حساب جمهوری اسلامی ایران در بانک هلندی در لاهه خبر داد.

به گزارش فراز به نقل از ایسنا، در بخشی از اطلاعیه مرکز امور حقوقی بین‌المللی آمده است: در پرونده الف-۱۵ با موضوع نقض تعهدات دولت آمریکا مبنی بر ترتیب انتقال اقلام غیرنظامی ایران مطابق با بیانیه الجزایر، دیوان داوری دعاوی ایران- آمریکا رأی شماره ۶۰۴ را به نفع ایران صادر و دولت آمریکا را محکوم به پرداخت خسارت وارد شده به دولت جمهوری اسلامی ایران کرده است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:  متعاقب پیگیری‌های مکرر و مصرانه صورت گرفته توسط مرکز امور حقوقی بین‌المللی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، برای احقاق حقوق ایران براساس رأی صادره، مبلغ ۴۳ میلیون دلار از سوی دولت آمریکا بابت اصل محکوم‌به و بهره آن تا زمان اجرای رای به حساب جمهوری اسلامی ایران نزد بانک هلندی در لاهه واریز شد.

 

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار