کد مطلب: 65954

علی مجتهدزاده: نیلوفر حامدی و الهه محمدی مظلومترین افراد در اعتراضات سال ۱۴۰۱ هستند

علی مجتهدزاده: نیلوفر حامدی و الهه محمدی مظلومترین افراد در اعتراضات سال ۱۴۰۱ هستند

علی مجتهدزاده نوشت: از نظر من مظلوم‌ترین کسانی که در این حوادث گرفتار شدند، این دو خبرنگارند؛ این دو زن جوان که این اتفاق برای‌شان افتاده و یک‌سال است که در بازداشت موقت به‌سر می‌برند. شرایط بلاتکلیفی برای آنها سخت است.

علی مجتهدزاده در روزنامه هم میهن نسبت به تبعات ادامه بازداشت موقت الهه محمدی و نیلوفر حامدی هشدار داده است.

به گزارش فراز، علی مجتهدزاده نوشت: به نظر من در پرونده خانم‌ها محمدی و حامدی، ما چندان رویه قضایی را شاهد نیستیم، بلکه بیشتر نگاه حاکمیتی در آن حاکم است. در یک‌سال گذشته هر اتفاقی که افتاد اعم از احیانشدن برجام، گرانی‌ها و هرچه بود، به اعتراضات ربط داده می‌شد اما حالا که فضای جامعه آرام گرفته، توصیه ما این است که فضای بعضی پرونده‌های قضایی از حالت کنونی دربیاید؛ واقعا نه به صلاح دستگاه قضایی، نه حتی به صلاح دستگاه امنیتی است. ما می‌گوییم اجازه بدهید قانون حاکم باشد. از نظر من مظلوم‌ترین کسانی که در این حوادث گرفتار شدند، این دو خبرنگارند؛ این دو زن جوان که این اتفاق برای‌شان افتاده و یک‌سال است که در بازداشت موقت به‌سر می‌برند. شرایط بلاتکلیفی برای آنها سخت است، آن هم درحالی‌که دادگاه‌شان برگزار شده است.

او افزوده است: بازداشت موقت نباید از حداقل مجازات برای اتهام‌های مطروحه بیشتر باشد و نگاه عقلانی هم همین را می‌گوید. باید به تبعات بازداشت موقت دو خبرنگار بیش‌ازاین فکر کرد؛ ازجمله تبعات درباره بحث حقوق بشر در کشور. ما این روزها می‌بینیم که تلاش می‌شود چهره دستگاه قضایی بین مردم تلطیف شود و اعتماد به وجود بیاید، اما این پرونده‌ها موجب می‌شود که این مهم به‌دست نیاید.

 

 
 
 

 

منبع خبر : هم میهن

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین