کد مطلب: 65857

روند خلع‌سلاح تجزیه‌طلب‌ها در اقلیم کردستان آغاز شد

روند خلع‌سلاح تجزیه‌طلب‌ها در اقلیم کردستان آغاز شد

خبرگزاری تسنیم نوشت: قرار است کلیه پایگاه‌های گروهک‌های تروریستی شامل گروهک کومله، پاک،‌ پژاک و حزب دموکرات کردستان در جدار مرز ایران و دیگر نقاط اقلیم کردستان عراق در نزدیکی ایران برچیده شود و این گروهک‌ها در یک اردوگاه در عمق خاک اقلیم شمال عراق ساماندهی شوند.

به گزارش فراز و به نقل از خبرگزاری تسنیم، باتوجه به نزدیک شدن به پایان اولتیماتوم ایران به عراق برای خلع‌سلاح گروه‌های تروریستی تجزیه‌طلب در اقلیم کردستان، روند جمع‌آوری مقرهای این گروهک‌‌ها در اقلیم کردستان عراق آغاز شد.

این روند از ساعاتی پیش آغاز شده است و قرار است کلیه پایگاه‌های گروهک‌های تروریستی شامل گروهک کومله، پاک،‌ پژاک و حزب دموکرات کردستان در جدار مرز ایران و دیگر نقاط اقلیم کردستان عراق در نزدیکی ایران برچیده شود و این گروهک‌ها در یک اردوگاه در عمق خاک اقلیم شمال عراق ساماندهی شوند.

پس از این مرحله، گروهک‌های تجزیه‌طلب به‌صورت کامل خلع‌سلاح خواهند شد و در غیر این صورت، (اگر مقرهای گروهک‌ها به‌درستی برچیده نشود و یا برخی از آنها از این اقدام خودداری کنند)، به وضعیت قبل از توافق بازمی‌گردیم و ایران به وظیفه خود برای پاسداری از امنیت کشور عمل خواهد کرد.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین