کد مطلب: 65528

امام جمعه قم: هر کشوری به ایران روی آورده باقی مانده مانند یمن، عراق، لبنان و سوریه

امام جمعه قم: هر کشوری به ایران روی آورده باقی مانده مانند یمن، عراق، لبنان و سوریه

سیدمحمد سعیدی: دولت سیزدهم به جای معطل چراغ سبز غرب ماندن به دنبال دیپلماسی عزتمندانه است. دولت دنیا را محدود به آمریکا و غرب نمی‌داند و با عضویت در بریکس به دنبال تعامل و تجارت با قدرت‌های اقتصادی نوظهور و مبادلات غیر دلاری و حذف دلار است.

فارس نوشت: آیت‌الله سعیدی با بیان اینکه دولت سیزدهم به جای معطل چراغ سبز غرب ماندن به دنبال دیپلماسی عزتمندانه است، گفت: دولت دنیا را محدود به آمریکا و غرب نمی‌داند و با عضویت در بریکس به دنبال تعامل و تجارت با قدرت‌های اقتصادی نوظهور و مبادلات غیر دلاری و حذف دلار است.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی ظهر امروز در نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با بیان اینکه فرج و گشایش الهی در پرتو رعایت تقوای الهی به دست می‌آید، اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم که تقوای الهی را معیار خود قرار دهیم تا بتوانیم در عرصه‌های مختلف زندگی موفق باشیم.

امام جمعه قم خاطرنشان کرد: زمانی که فردی به حالت کافر از این دنیا برود دیگر نمی‌تواند به ایمان برسد و زمانی هم فردی با ایمان از این دنیا برود در آن دنیا نیز تا پایان، پاداش ایمان خود را خواهد دید.

وی اضافه کرد: شخصی از امام حسن مجتبی(ع) سئوال که ماهیت ترسویی چیست و ایشان در پاسخ فرمودند «ترسویی این است که انسان در برابر خودی‌ها جرأت دارد، داد و فریاد می‌کند اما در برابر دشمن ضعیف است».

امام جمعه قم ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان با هنر و رجایی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید دارند که همه سعی دولت محترم خدمت‌گزار این باشد که ارزش‌های اسلامی را هر چه بیشتر در جامعه زنده کند.

وی از سفر رئیس جمهور به مناسبت روز جهانی مساجد به قم یاد کرد و گفت: شرکت در همایشی در رابطه با روز جهانی مساجد، دیدار با مراجع تقلید، علما و معرفی استاندار جدید قم از برنامه‌های سفر رئیس جمهور به قم بوده است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین