کد مطلب: 65524

اینفوگرافیک؛ سرنوشت لایحه حجاب در دست این ۱۰ نماینده با «رأی حداقلی» است

اینفوگرافیک؛ سرنوشت لایحه حجاب در دست این ۱۰ نماینده با «رأی حداقلی» است

اینفوگرافی از معرفی ۱۰ نماینده مجلس که لایحه حجاب‌وعفاف به آنان سپرده شده تا برای ۸۵ میلیون ایرانی تصمیم بگیرند، منتشر شده است.

به گزارش فراز، بررسی‌ها از آراء نمایندگان نقش آفرین در تصویب لایحه حجاب و عفاف حکایت از آن دارد که مجموع رأی این نمایندگان برابر با ۴۹۲ هزار و ۵۷۳ رأی است. یعنی سرنوشت یک لایحه حساس و مهم که با حقوق شهروندی ارتباط مستقیم دارد در اختیار نمایندگانی قرار گرفته است که مجموع آراء آنها به ۵۰۰ هزار نفر هم نمی رسد.

همچنین بررسی میزان درصد رأی ۱۰ نماینده عضو کمسیون قضایی و حقوقی مجلس که بررسی لایحه حجاب و عفاف را برعهده دارند، از مجموع واجدان شرایط حوزه های انتخابیه شان حکایت از حداقلی بودن رأی این نمایندگان دارد، چه آنکه موسی غضنفرآبادی ۳۰ درصد رأی از واجدان شرایط حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر را کسب کرده است. محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی شهر ۱۹ درصد، حسن نوروزی نماینده رباط کریم ۸ درصد، هاجر چنارانی نماینده نیشابور و فیروزه ۱۲ درصد و حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه ۳۳ درصد رأی از واجدان شرایط حوزه های انتخابیه خود را بدست آورده اند.

سیدمرتضی حسینی میانه نماینده میانه ۸ درصد، سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا ۲۱ درصد، عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه ۱۶ درصد و مهدی باقری نماینده زنجان و طارم ۴ درصد و سیدمحمد موحد نماینده کهکیلویه و بویر احمد نیز ۴۰ درصد رأی از واجدان شرایط حوزه های انتخابیه خود را بدست آورده اند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین