کد مطلب: 65413

وضعیت آب و هوا، امروز ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ / وزش باد شدید در بیشتر استان‌ها در دو روز آینده

وضعیت آب و هوا، امروز ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ / وزش باد شدید در بیشتر استان‌ها در دو روز آینده

کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: برای دو روز آینده در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، شمال هرمزگان و جنوب فارس رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور گفت: برای دو روز آینده در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی،  شمال هرمزگان و جنوب فارس رعد و برق، وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی شده است.

به گزارش «فراز»، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی کشور وضعیت جوی و آب و هوای امروز یکشنبه ۲۹ مردادماه را توضیح داد و گفت: برای دو روز آینده در برخی نقاط استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی،  ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، شمال هرمزگان و جنوب فارس رعد و برق  وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی افزود: شدت بارش‌ها برای امشب در حد هشدار نارنجی است و در جنوب و غرب فارسف هرمزگان، زنجانف جنوب و مرکز اردبیل و شمال خراسان شمالی انتظار می‌رود که اختلال در تردد بین شهری، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، آب گرفتگی معابر و  مسدود شدن مسیرها را در پی دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور تشریح کرد: برای چند روز آینده در شرق کشور به ویژه منطقه زابل باد و گرد و خاک را داریم.

وی در خاتمه پیش‌بینی کرد: تهران هم امروز در طول روز گاهی وزش باد دارد و بیشینه دمای آن به ۳۶ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

 
 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین