کد مطلب: 65102

سخنگوی وزارت خارجه: اطلاعاتی از پهپادهای ایرانی را در اختیار اوکراین قرار داده‌ایم

سخنگوی وزارت خارجه: اطلاعاتی از پهپادهای ایرانی را در اختیار اوکراین قرار داده‌ایم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در رابطه با ادعای استفاده روسیه از پهپادهای ساخت ایران در جنگ اوکراین مدعی شد که واشنگتن اطلاعاتی را در این زمینه در اختیار اوکراین قرار داده است و به این کار ادامه می‌دهد.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، در نشستی خبری در پاسخ به سوالی درباره اظهارات حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، درباره خواست تهران از اوکراین برای ارائه مدرک درباره ادعای استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین مدعی شد: اگر درخواستی از سوی وزیر امور خارجه ایران از اوکراین برای دریافت مدرک مطرح‌شده باشد، قطعاً ما ارائه کرده‌ایم. ما از آغاز این درگیری اطلاعاتی را با اوکراین به اشتراک گذاشته‌ایم و من مطمئن هستم که از ادامه این کار خوشحال خواهیم شد.

به گزارش فراز، بنا بر گزارش وبسایت وزارت امور خارجه آمریکا، میلر در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا از اوکراین در ارائه این مدارک حمایت خواهد کرد، گفت: این تصمیمی است که اوکراین باید بگیرد و در این صورت ما آماده همکاری با کی‌یف هستیم.

بنا بر این گزارش، سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری درباره ادعای جدید یک رسانه مبنی بر اینکه به‌تازگی یک شهروند آمریکایی دیگر در ایران بازداشت شده است، گفت: من این گزارش را دیده‌ام اما نمی‌خواهم با جزئیات درباره آن صحبت کنم. آنچه می‌توانم بگویم این است که ما تلاش می‌کنیم تا آمریکایی‌هایی را که در ایران بازداشت هستند، آزاد کنیم. در چند هفته گذشته گزارش‌هایی در این باره منتشر شده است و در این شرایط که اولویت اصلی ما آزادی آنها و بازگشت امن آنها به کشور است، برای من بدیهی است که این موضوع بسیار حساسی است و فکر نمی‌کنم اظهار نظر دقیق در مورد آن سودمند باشد.

او در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند شهروند آمریکایی در ایران بازداشت هستند، تنها تاکید کرد که این موضوع از حساسیت بالایی برخوردار است و صحبت‌کردن درباره آن می‌تواند روی روند آزادی آنها تاثیر بگذارد.

میلر ادامه داد: واقعاً نمی‌توانم به این سؤال بدون واردشدن به روندی که در تلاش برای آزادی آنها هستیم، پاسخ دهم. ما برای آزادی آمریکایی‌های بازداشت‌شده در ایران تلاش می‌کنیم و امیدوارم که این اتفاق بیفتد اما در مورد جزئیات هیچ یک از آنها به دلایلی که قبلاً بیان کردم، اظهار نظر نمی‌کنم.

 

 
 
 
 

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار