کد مطلب: 64812

ریزش ۲۹ هزار واحدی شاخص بورس

ریزش ۲۹ هزار واحدی شاخص بورس

شاخص کل بازار سرمایه، در ادامه ی روند ریزشی این روزها، با ریزشی ۲۹ هزار واحدی به میانه های کانال ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار واحدی رسید.

 بازار سهام دومین روز کاری هفته را پرعرضه تر نسبت به روز گذشته آغاز کرد و رفته رفته بر فشار عرضه ها بیشتر شد به طوری که در ساعات آخر بازار اکثر سهام در محدوده ی منفی معامله شدند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 29 هزار واحدی به 1 میلیون و 1967 هزار واحد رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی 13 هزار و 700 واحدی به ارتفاع 697 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فارس»، «شپنا» و «شبندر» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «خاور» و «آریا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «سصفها»، «خساپا» و «خودرو» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «نیان»، «دی» و «کتوسعه» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 8 مرداد ماه 1402، مبلغ 5 هزار میلیارد 600 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 1080 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند. 

در بازار امروز 67 نماد در محدوده مثبت و 352 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 88 نماد در محدوده مثبت و 225 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

 
 

 

منبع خبر : تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین