کد مطلب: 64412

آماده‌باش اورژانس در مشهد/ مردم از ٢ ماسک استاندارد یا فیلتردار استفاده کنند

آماده‌باش اورژانس در مشهد/ مردم از ٢ ماسک استاندارد یا فیلتردار استفاده کنند

به گزارش فراز: رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه مرکز اورژانس پیش‌ بیمارستانی جهت ارائه خدمت سریع به بیماران قلبی و تنفسی در حالت آماده‌باش قرار دارد، گفت: مردم از خروج‌های غیر ضروری از منزل پرهیز کنند و در زمان خروج ضروری از ٢ ماسک استاندارد یا فیلتردار استفاده کنند تا گرفتار آلودگی هوا نشوند.

دکتر علی یزدانی در خصوص  مراجعات به اورژانس به دلیل گردوغبار امروز مشهد اظهار کرد: تاکنون مراجعه‌ای برای مشکلات تنفسی به اورژانس نداشته‌ایم. مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی جهت ارائه خدمت سریع به بیماران قلبی و تنفسی در حالت آماده‌باش قرار دارد.

وی توصیه کرد: بیماران قلبی و تنفسی و بیماران خاص و سالمندان در زمان آلودگی هوا از منزل خارج نشوند. به سایر افراد جامعه نیز توصیه می‌کنیم که از خروج‌های غیر ضروری از منزل پرهیز کنند، زیرا آلودگی موجب بروز مشکلات عدیده می‌شود.

یزدانی افزود: همچنین به افراد سالم در زمان خروج ضروری از منزل نیز توصیه بر استفاده از ٢ ماسک استاندارد و یا فیلتردار داریم تا گرفتار آلودگی هوا نشوند، آن هم در شرایطی که همزمان این مشکلات را شاهد هستیم و باید مراقبت‌های بیشتری در این خصوص داشته باشیم. از باز کردن درب و پنجره‌ها و روشن کردن کولر که موجب ورود هوای آلوده به داخل منزل می‌شود خوداری شود.

رئیس اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این نکته بسیار مهم باید مورد توجه تمامی شاغلان به‌ ویژه کسانی که مبتلا به بیماری‌های قلبی، ریوی و مشکلات تنفسی هستند، قرار گیرد. نکته مهم دیگر اینکه شاغلان فضای ایمن در محل کار خود را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و داشتن تهویه مناسب ایجاد کنند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین