کد مطلب: 64151

علم‌الهدی: دشمن می‌خواهد با بی‌حجابی، جوانان را لائیک کند

علم‌الهدی: دشمن می‌خواهد با بی‌حجابی، جوانان را لائیک کند

امام جمعه مشهد گفت: یکی از خاصیت‌های حجاب این است که جلوی آلودگی نسل جوان به فساد اخلاقی را می‌گیرد. بنابراین دشمن می‌خواهد با بی‌حجابی، جوانان را لائیک و بی‌دین کند.

حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی روز گذشته، در مراسم بزرگداشت شهدای قیام مسجد گوهرشاد که در حرم مطهر رضوی(ع) برگزار شد،اظهار کرد:کشف حجاب یک توطئه انگلیسی بود که تنها به کشور ما و حکومت رضاخان اختصاص نداشت. انگلیس طرح کشف حجاب را در همه کشورهای اسلامی به اجرا گذاشت. در کشور ما مردم غیور خراسان در برابر این طرح مقاومت کردند و باعث شد ۲۰۰۰ تن در این مکان مقدس به خاک و خون کشیده شوند.

وی با بیان اینکه انگلیس ابتدا طرح کشف حجاب را در ترکیه و در زمان حکومت آتاتورک بدون هیچ مقاومتی اجرا کرد، افزود: انگلیس سعی کرد رابطه بین رضاخان و آتاتورک را تقویت کند تا در ایران نیز مانند ترکیه، طرح کشف حجاب بدون هیچ مقاومتی اجرا شود.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به مقاومت‌های مردم در نقاط مختلف کشور در برابر کشف حجاب و همچنین چگونگی انجام قیام گوهرشاد در مشهد،عنوان کرد: ارتش رضاخان روز ۲۱ تیر، ۲۰۰۰ نفر از کسانی که در مسجد گوهرشاد تحصن کرده بودند را به گلوله بست و تمام افراد حاضر در مسجد اعم از شهید و مجروح زنده را در گودالی عظیم دفن کرد اما نهایتا در نتیجه سال‌ها مقاومت زنان عفیف این سرزمین، طرح کشف حجاب شکست خورد.

علم‌الهدی با بیان اینکه تمام این اتفاقات افتاد تا امروز چادر بر سر زنان باقی بماند، ادامه داد: حجاب یک مساله فرهنگی است و باید با انجام کارهای فرهنگی، تقویت شود. بی‌حجابی توطئه دشمن و ابزار استکبار است. دشمن با ترویج بی‌حجابی می‌خواهد سفره دین را از زیر پای مردم بکشد؛ کما اینکه انگلیس نیز می‌خواست با کشف حجاب از جوامع اسلام‌زدایی کند.

وی اضافه کرد: حجاب ۲ خاصیت دارد؛ اول اینکه هویت اسلامی و فرهنگی را در خانواده‌ها حفظ می‌کند و باعث حفاظت از حریم خانواده می‌شود و خاصیت دیگر اینکه جلوی آلودگی نسل جوان به فساد اخلاقی را می‌گیرد. بنابراین دشمن می‌خواهد با بی‌حجابی، جوانان را لائیک و بی‌دین کند.

امام جمعه مشهد با تأکید بر اینکه هم مردم و هم مسئولین باید با بی‌حجابی مبارزه کنند، گفت: دشمن با ترویج بی‌حجابی کانون خانواده‌ها را آلوده می‌کند. بابد با آموزش و روشنگری،مساله حجاب را برای نسل جوان تحصیل‌کرده و روشن‌اندیش حل کنیم.

اجتماع مردم مشهد در حمایت از عفاف و حجاب تحت عنوان مراسم مدافعان حریم خانواده از ساعت ۱۷ امروز در میدان بسیج برگزار شد. شرکت‌کنندگان با حرکت به سمت حرم مطهر رضوی(ع)، شعارهایی را در حمایت از حجاب و عفاف سر دادند.  

 

منبع خبر : ايسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین