کد مطلب: 63985

دبیر ستاد امر به معروف: چرا برای کشف حجاب اقدام نمی‌شود؟

دبیر ستاد امر به معروف: چرا برای کشف حجاب اقدام نمی‌شود؟

طاهری دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور یاد آورشد: اما باید این را گفت مگر کشور قانون ندارد همین قانون های موجود هم می توانست اجرا شود تا به این شرایط نرسیم چرا برای کشف حجاب اقدام نمی شود؟ طاهری گفت: اینکه منتظریم این لایحه تصویب و بعد عملیاتی شود گلایه ما است.

حجت الاسلام و المسلمین" محمد حسین طاهری" روز یکشنبه در نخستین همایش بزرگ حامیان عفاف و حجاب در استان البرز افزود: اسلام به مفهوم حجاب و عفاف مبانی فکری و قدرت بخشید .

وی تاکید کرد: حجاب و عفاف در فرهنگ و سبک زندگی مردم ایران اسلامی عجین است بنابراین چیزی نیست که با ۲ برنامه ماهواره ای از دست داده شود .

طاهری ادامه داد: اگر امروز از حجاب دفاع می شود بواسطه بعد تاریخی آن است چراکه تمام تلاش دشمن آن است که حجاب را امری فردی جلوه دهد تا جامعه را با تبعات منفی نبود حجاب مواجه کند .

وی حجاب را یک مساله تاریخی ، عقلی و شرعی خواند و گفت: ما نمی توانیم تمام هویت فرهنگی و تاریخی خود را از دست بدهیم و با توجه به پیشرفت های علمی کشور در جهان برای دشمن، مقام آوردن یک زن مسلمان باحجاب در المپیادها سخت است .

طاهری افزود: بنابراین دشمن درتلاش است تا حجاب را مانع پیشرفت جلوه دهد و هزینه های سنگینی نیز دراین زمینه می کند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب یادآورشد: آنچه در سال گذشته شاهد بودیم در کشور یک اتفاق ساده نبود یک برنامه ریزی ترکیبی با حضور کشورهای مختلف از طرق مختلف و ابزارهای مختلف اقتصادی و رسانه ای بود .

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: تجزیه طلبان سیاسی، سلطنت طلبان همه جمع شده بودند تا این نظام مقتدر را تجزیه کنند.

وی با اشاره به اینکه عده کمی در این زمینه برای ضربه به نظام فعالیت کردند گفت : اما این افراد در جامعه رها هستند و قدرت رسانه ای نیز آنان را حمایت می کند .

طاهری افزود: امروز لایحه عفاف و حجاب تهیه شده اما دغدغه افراد دغدغه مند ، خانواده های شهدا را که گردن این انقلاب حق دارند و افرادی که درد دین دارند را برطرف نکرده است .

وی بیان کرد: براین لایحه نقدهایی نوشته شد از جمله توسط شخص رییس جمهور و ما درکمیسیون قضایی و فرهنگی مجلس شورای اسلامی حضور داشتیم که تشکر می کنم از ایشان و از نقد نمایندگان، گروه ها و تشکل هایی که دعوت شده بودند نیز قدردانی می شود .

اصلاحات خوبی بر روی لایحه عفاف و حجاب شده است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه اصلاحات خوبی روی این لایحه انجام شده گفت: اگرچه این اصلاحات نهایی نشده اما امیدواریم انچه اصلاح شد در صحن ممجلس مطرح و رای آورد .

وی یاد آورشد: اما باید این را گفت مگر کشور قانون ندارد همین قانون های موجود هم می توانست اجرا شود تا به این شرایط نرسیم چرا برای کشف حجاب اقدام نمی شود؟

طاهری گفت: اینکه منتظریم این لایحه تصویب و بعد عملیاتی شود گلایه ما است، ما توقع از تمام آحاد و دستگاه ها داریم .

وی اضافه کرد: درساختار دولت حرف داریم چراکه در قانون گزینش رعایت حجاب جز موارد اصلی است و در تبدیل وضعیت ها باید مدنظر قرارگیرد و باید احیا شود .

وی تاکید کرد: مطالبه گری امر به معروف و نهی از منکر فقط درحجاب نیست جزو واجبات است اما مطالبه گری نباید به تضعیف نظام منجر شود بنابه فرموده رهبر معظم انقلاب نباید به گونه ای عمل کرد که با دشمن مخرج مشترک داشته باشیم .

دبیرستاد امربه معروف و نهی از منکر کشور اضافه کرد: برمسوولان لازم است این واقعیت را درک کنند با مردم همراه شوند.

طاهری افزود: درنظام جمهوری اسلامی کسی که مطالبه حجاب را دارد مطالبه مبارزه با فساد دارد ولو فریادش بی موقع باشد اما اصل مطالبه درست است و ما حمایت می کنیم.

وی ادامه داد: امربه معروف اعم از مطالبه گری است؛ امر به معروف یعنی اگر منکری درجامعه رشد کرد همه اعتراض کنند، بطوریکه افکار عمومی وقتی معترض شد دستگاه حاکمیتی خود به خود منفعل می شود و باید پاسخگو باشد .

طاهری تاکید کرد: امر به معروف باید منجر به حکمرانی متعالی شود و درتمام زمینه ها در نظام جمهوری اسلامی قانون داریم .

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: وقتی درنظام جمهوری اسلامی قانون داریم درصدی از معادن باید برای رفع محرومیت همان منطقه اختصاص یابد،؛ چرا استان هایی که معادن بسیاری دارند محرومان بیشتری داشته باشند؟

وی تاکید کرد: وظیفه ستاد امر به معروف و کل حاکمیت جمهوری اسلامی دفاع از این مطالبه گران است .

دشمن از گسترش دایره تمدن اسلامی هراس دارد

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز نیز در این همایش گفت: یکی از هجمه هایی که بر پیکره نظام اسلامی طی این ۴۴ سال وارد شد به دلیل احساس خطری بود که دشمن از گسترش دایره تمدنی اسلامی داشت.

حجت الاسلام " امید کولیوند" افزود: حجاب یکی از بارزترین نماد اسلامی درجامعه دینی است که در فرهنگ عفاف با گذشت از لذت های مادی باید ریشه خویشتن داری را تقویت کرد.

وی بیان کرد: حجاب امروز پایه های تمدن غربی را متزلزل کرده و تمام تلاش دشمنان برای آن است که همه جانبه با حجاب وارد جنگ شوند.

دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز اضافه کرد: امروز حامیان امربه معروف پای این فریضه مهم اسلامی ایستاده اند و مطالبه گری دارند.

وی به اقدامات انجام شده دراستان البرز اشاره کرد و گفت: گفتمان سازی امر به معروف ، ترویج معروف ، تبیین معروف با نشست های دانشجویی و هیات ها همراه با رفتن به مساجد و ادارات از جمله اقدامات انجام شده دراین زمینه است.

کولیوند گفت: درصدد هستیم با همراهی هرچه بیشتر شبکه های مردمی و فعال کردن شهرستان های استان البرز گام های موثرتری را دراحیای امربه معروف و نهی از منکر برداریم. 

منبع خبر : ایرنا
  • مسلم حسينی ارسالی در

    ظاهرا در زمانیکه کشورهای صنعتی رشد و شکوفایی اقتصادی داشتند حجاب هم داشتند اوایل انقلاب صنعتی. پس کشورهای مختلف از حجاب یا بی حجابی ترسی ندارند.
    مشکل تقابل بین ادیان با ومردم بدلیل نشناختن واصل خدا شناسی است که موجب جنگ ودر گیری بین مردمان می‌شود

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین