کد مطلب: 63208

اردوغان: مسئله ما درباره زنگزور با ارمنستان نیست بلکه با ایران است

اردوغان: مسئله ما درباره زنگزور با ارمنستان نیست بلکه با ایران است

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره موضوع زنگزور و ارتباط نخجوان با جمهوری آذربایجان از این طریق گفت: مشکل ما با ارمنستان نیست، مشکل ما در این خصوص با ایران است. این رویکرد ایران، چه آذربایجان و چه ما را ناراحت می کند و در اصل آنها نیز باید ناراحت شوند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درباره موضوع زنگزور و ارتباط نخجوان با جمهوری آذربایجان از این طریق گفت: مشکل ما با ارمنستان نیست، مشکل ما در این خصوص با ایران است.

وی افزود: این رویکرد ایران، چه آذربایجان و چه ما را ناراحت می کند و در اصل آنها نیز باید ناراحت شوند.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: امیدوارم که این مسئله را در کوتاهترین زمان حل کنیم.

رئیس جمهور ترکیه با طرح این ادعا که ایران در این مسیر رویکرد مثبتی ندارد، گفت: اگر رویکرد مثبتی به این موضوع داشتند، امروز ترکیه، آذربایجان و ایران، چه از طریق جاده و چه از طریق راه آهن، با یکدیگر ادغام می شدند و شاید «خط پکن- لندن» نیز باز می شد.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که ارمنستان و ایران با ارتباط بین نخجوان و جمهوری آذربایجان مسئله ای ندارند اما باکو به دنبال گرفتن خاک و ایجاد کریدور در منطقه جنوبی ارمنستان است که منجر به تغییر در مرزها می شود.

خطوط اتصالی در توافق آتش بس مسکو بین ارمنستان، آذربایجان و روسیه در سال 2020 ذکر شده اما آذربایجان خواسته هایی بیشتری دارد که ارمنستان زیر بار آنها نمی رود.

  • رضا ارسالی در

    ای باید دهنش صاف بشه د تا بفهمه حرف زیادی نزنه

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین