کد مطلب: 62530

انتقاد تند روزنامه «جوان» از «رشک دل بهم‌زن اصلاح‌طلبان به انتخابات ترکیه»

انتقاد تند روزنامه «جوان» از «رشک دل بهم‌زن اصلاح‌طلبان به انتخابات ترکیه»

روزنامه جوان نوشت: رشک بردن اصلاح‌طلبان بر انتخابات ترکیه، دل بهم زن است! آنها دو انتخابات بینظیر را که میتوانست به نماد بزرگ مردمسالاری در جهان تبدیل شود، به باد فنا دادند و باقی انتخابات سه دهه گذشته را نیز به بیراهه بردند.

  • اصلاح‌طلبان در سی و چند سال گذشته هر انتخاباتی را در ایران به لجن پساانتخابات کشاندند، چه آنگاه که شکست خوردند و چه حتی وقتی که پیروز شدند! و این فقط از جماعتی که نه در فکر دین است، نه در اندیشه ملک و نه در خیال مردم و تنها به نفع خود و به حضور خود در قدرت می‌اندیشد، برمی‌آید. حالا مشارکت بالای ۹۰درصدی مردم بیش از ترکیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ظاهرا آن کشور، فعالان سیاسی اصلاح‌طلب ایران را به تحلیل و تجزیه و ترکیب کشانده است! اصلاح‌طلبان این مقدار مشارکت را نشانه پیروزی مردم عموما ترکیه دانستند که این صغرای درستی است اما بلافاصله کبرای دروغین »انتخابات ۱۴۰۰ در ایران کاریکاتور بود« را به استدلال خود افزودند تا نتیجه بگیرند که »حکومت ایران با آن انتخابات قدرت ندارد«!

 

 

  • اکنون رشک بردن اصلاح‌طلبان بر انتخابات ترکیه، دل بهم زن است! آنها دو انتخابات بینظیر را در ایران و انتخابات ۸۵درصدی را که میتوانست به نماد بزرگ مردمسالاری در جهان تبدیل شود، برای منافع دسته و گروه خود به باد فنا دادند و باقی انتخابات سه دهه گذشته را نیز به بیراهه بردند و حالا شگفتا که بر نمایش دموکراسی همسایگان آه و حسرت میبرند!

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار