کد مطلب: 62488

جزئیات یک درگیری مرزی؛ اعتراض ایران به طالبان

جزئیات یک درگیری مرزی؛ اعتراض ایران به طالبان

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی مرزبانی فراجا گفت: در درگیری مرزبانان ایران با تعدادی از افراد مسلح و قاچاقچی مواد مخدر که از سمت خاک کشور مقابل قصد ورود به خاک کشور جمهوری اسلامی ایران را داشتند یک مرزبان مجروح شد.

  • سرهنگ "رضا شیر اوژن" در تشریح این خبر اظهار داشت: مرزداران غیور مستقر در حوزه هنگ مرزی زابل ، با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر مناطق مرزی از قصد قاچاقچیان برای ورود محموله بزرگ مواد مخدر به کشور مطلع شدند و تشدید اقدامات کنترلی در نوار مرز را در دستور کار خود قرار دادند.

 

  • وی افزود: مرزبانان پس از ساعت ها کمین هدفمند، تعدادی افراد مسلح و قاچاقچی مواد مخدر که از سمت خاک کشور مقابل قصد ورود به خاک کشور جمهوری اسلامی ایران را داشتند مشاهده و با اقدام تاکتیکی با آنها به صورت مسلحانه درگیر و افراد مسلح که تاب مقاومت در برابر آتش پرحجم رزمندگان مرزبانی را نداشتند به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند.

 

  • معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی مرزبانی فراجا بیان داشت: در این درگیری یکی از مرزداران غیور مجروح که جهت مداوا سریعأ به مراکز درمانی انتقال یافت.

 

  • وی افزود: مرزبان درجه یک و فرمانده هنگ مرزی زابل جهت بررسی موضوع، سریعا درخواست ملاقات مرزی داد و برابر پروتکل های مرزی، اعتراض به کشور مقابل صورت گرفت.

 

  • سرهنگ رضا شیراوژن ضمن هشدار به متجاوزان و قاچاقچیان مرزی گفت: مرزبانان جمهوری اسلامی ایران با پاسداری از مرزهای کشور عزیزمان برای مردم غیور و شهیدپرور ایران اسلامی امنیت و آسایش را به ارمغان آورده و با هرگونه قانون شکنی و تجاوز به مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه برخورد می کنند.

 

  • گفتنی است، برابر اخبار واصله تعدادی از قاچاقچیان متواری به کشور مقابل در این درگیری زخمی شده اند که خبر تکمیلی آن متعاقبا اعلام می گردد.

 

 

منبع خبر : فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار