کد مطلب: 62202

ترقی، عضو شورای حزب موتلفه: باید با بی‌حجاب‌ها برخورد امنیتی کرد

ترقی، عضو شورای حزب موتلفه: باید با بی‌حجاب‌ها برخورد امنیتی کرد

عضو شورای مرکزی موتلفه می‌گوید: برخی از بازیگران خودشان مروج و منشا بی‌حجابی هستند و نباید هیچ مسامحه‌ای در خصوص آن‌ها صورت بگیرد.

  • حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره موضوع عدم رعایت حجاب و نوع مواجه حاکمیت با آن می‌گوید: مسئله حجاب باید دسته‌بندی شود و برخورد یکنواخت نسبت به همه درست نیست. کسی که شل‌حجاب یا بدحجاب است با کسی که معاند است و بر اساس دشمنی با نظام و ارزش های دینی و اسلامی می‌خواهد حجاب نداشته باشد و با قانون اسلامی مقابله کند، کاملا متفاوت است و شیوه مقابله با هر یک از این ها متفاوت است.
  • عضو حزب موتلفه می‌گوید: برای برخوردها باید به چند نکته توجه کرد؛ مراکز و دستگاه‌هایی تسهیل کننده بدحجابی هستند، باید اصلاح ساختاری شوند. برای مثال پاساژها، رستوارن‌ها، سوپرمارکت‌های بزرگ و مراکز این‌چنینی تسهیل‌کننده هستند و عوامل تسهیل‌کننده که زمینه‌ساز بی‌حجابی هستند، باید اصلاح ساختاری شوند و برایشان برنامه مجزایی طراحی شود که یکی از آنها بستن و پلمب کردن است اما نمی‌شود که به این اکتفا کرد و فکر کرد با پلمب کردن مسئله حل می‌شود.
  • این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: نکته دوم برخورد سلبی با بی‌حجابان است که خب طبیعتا باید بر اساس اینکه از دید رهبری جرم سیاسی تلقی شده است و این جرم سیاسی با بقیه جرم‌های سیاسی تفاوتی ندارد، بنابراین باید برخورد سلبی امنیتی با این عوامل صورت بگیرد و این هم نیازمند یک هماهنگی و هم‌صدایی در کشور دارد. اینگونه نباشد که یک دستگاهی با این موضوع قوی برخورد کند و یک دستگاه دیگر ضعیف. همه باید یک‌صدا شوند و شل‌کن سفت‌کن کار را دچار مشکل می‌کند. مثلا در فرودگاه برخورد صورت می‌گیرد در پاساژ صورت نمی‌گیرد، یا در یک مترو برخورد می‌شود در متروی دیگر نمی‌شود، خب این باعث سوءاستفاده می‌شود و نیازمند قرارگاه هماهنگ‌کننده در دولت است تا همه جا به صورت هماهنگ برخورد کنند. همچنین ضابطین برخورد کننده هم باید مشخص شوند، چرا که هر کسی ممکن است به دلیل آموزش ندیدن، صلاحیت برخورد با این موضوع را نداشته باشد و باعث بدتر شدن وضعیت شود.
  • ترقی با اشاره به عدم رعایت حجاب از سوی برخی بازیگران همچون افسانه بایگان، گفت: اینها خودشان مروج بی حجابی هستند و کسی که می‌خواهد در مقابل جامعه اسلامی و ارزش واجب ایستادگی کند، از حرف و نصحیت گذشته است. کسی که رفته نقش زن حضرت یوسف را بازی کرده چیزی که از حجاب سر در نمی‌آورد. اینها به دنبال ترویج بدحجابی در کشور هستند و دچار خودباختگی شده‌اند و می‌خواهند این را به عنوان یک ارزش منفی در جامعه ترویج کنند. طبیعتا باید با این افراد برخورد شدید صورت بگیرد و هیچ مسامحه‌ای در قبال اینها درست نیست. این افراد قشر هنرمند متعهد کشور را لکه‌دار می‌کنند و درحالی که ممکن است تعدادشان کم باشد، اما به سایر هنرمندان متعهد آسیب می‌زنند.
  • وی ادامه داد: باید با این افراد برخوردهای سلبی صورت بگیرد یا محروم شوند از اینکه به عنوان الگوی هنری در جامعه مطرح شوند و امکاناتی که در اختیارشان قرار داد مانند سیستم سینمایی کشور، باید از آنها گرفته شود. زیرا این افراد منشا ترویج و گسترش ضد ارزش‌ها هستند و اگر جلویشان گرفته نشود می‌توانند تاثیرات منفی‌تری هم داشته باشند.
منبع خبر : رویداد۲۴

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار