کد مطلب: 61876

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از ۴ اردیبهشت

ورود سامانه بارشی تازه به کشور از ۴ اردیبهشت

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می‌شود، این سامانه موجب رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید در شمال‌غرب و مناطقی از غرب کشور، مناطقی از شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس‌مرکزی و جنوبی خواهد شد.

صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: امروز در برخی مناطق نوارشرقی کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز، وزش باد شدید در برخی ساعات داریم که در مناطق مستعد همراه با خیزش گرد و خاک خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز آینده در جنوب‌غرب، غرب و مرکز کشور، شمال‌شرق همچنین دامنه‌های جنوبی البرز و روز سه‌شنبه ۵ اردیبهشت در جنوب کشور، وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و این شرایط جوی روز‌های چهارشنبه و پنج‌شنبه هفته جاری در غرب، جنوب‌غرب و جنوب کشور و همچنین نوار شرقی کشور خواهیم داشت.

وی گفت: امروز در برخی مناطق همدان، کرمان، خوزستان، کرمانشاه، خراسان شمالی، اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، ایلام و لرستان همچنین ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت داریم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد و موجب می‌شود در شمال‌غرب و مناطقی از غرب کشور رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید رخ دهد، همچنین فردا در مناطقی از شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس‌مرکزی و جنوبی، وزش باد شدید و رگبار و رعدوبرق خواهیم داشت؛ روز سه‌شنبه علاوه بر این مناطق در شرق و جنوب‌شرق کشور، استان‌های ساحلی خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و زاگرس مرکزی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

ضیائیان گفت: روز چهارشنبه ۶ اردیبهشت در برخی مناطق جنوب‌شرق کشور، استان‌های ساحلی خزر، بخش‌هایی از مرکز کشور و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز همچنین برخی مناطق اردبیل، شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد خواهیم داشت و این شرایط جوی روز پنج‌شنبه ۷ اردیبهشت در برخی مناطق نیمه شرقی کشور حاکم خواهد بود.

وی در تشریح وضعیت جوی پایتخت اظهار داشت: آسمان تهران روز آینده صاف تا قسمتی ابری در برخی ساعات افزایش باد پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۳۰ و ۲۰ درجه خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: روز آینده شهرکرد با کمینه دمای ۵ درجه بالای صفر خنک‌ترین مرکز استان و اهواز با بیشینه دمای ۴۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان خواهد بود.

 

منبع خبر : فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار