کد مطلب: 61718

دعوت رئیسی از پادشاه عربستان برای سفر به ایران

دعوت رئیسی از پادشاه عربستان برای سفر به ایران

کنعانی درباره دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان گفت: در ارتباط با روند اجرای توافقات دو کشور که در پکن صورت گرفت توضیحات لازم را دادم. اینکه سفرهای متقابل مقامات دو کشور انجام شود وزرای خارجه دو کشور از همدیگر به صورت متقابل جهت سفر دعوت کرده‌اند. دعوت پادشاه عربستان از رئیسی دریافت شده است و رئیس جمهور پاسخ متقابل داده و از ایشان دعوت کرده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) ۲۸ فروردین ماه در نشست هفتگی یا خبرنگاران به تشریح آخرین تحولات در حوزه سیاست خارجی پرداخت.

 

به گزارش فراز، کنعانی درباره دیدار وزرای خارجه ایران و عربستان گفت: در ارتباط با روند اجرای توافقات دو کشور که در پکن صورت گرفت توضیحات لازم را دادم. اینکه سفرهای متقابل مقامات دو کشور انجام شود وزرای خارجه دو کشور از همدیگر به صورت متقابل جهت سفر دعوت کرده‌اند. دعوت پادشاه عربستان از رئیسی دریافت شده است و رئیس جمهور پاسخ متقابل داده و از ایشان دعوت کرده است. 

در مسیری که قرار گرفتیم با تکمیل گام‌های اجرایی می‌توانیم اظهار نظر و پیش بینی کنیم سفرهای متقابل مقامات دو کشور در گام جلوتری در سطح وزرای خارجه با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت خواهد گرفت انجام خواهعد شد. ما در مسیر اجرایی کردن دو موافقتنامه جامع بین دو کشور با تکمیل گام‌های اجرایی شاهد تبادل هیأت‌های مشترک خواهیم بود. به ویژه تقویت همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ظرفیت‌های عظیم دو کشور در اولویت ما و دو کشور است. در مذاکرات پکن و بیانیه مشترک تأکید شده است.

 
 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار