|
کد مطلب: 60744

شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی:

باید موضوع عربستان و اینترنشنال حل و فصل می‌شد تا منجر به همکاری ریاض با تهران گردد

باید موضوع عربستان و اینترنشنال حل و فصل می‌شد تا منجر به همکاری ریاض با تهران گردد

درموردحمایت عربستان از شبه‌رسانه ایران اینترنشنال؛ نسبت به این موضوع معترض و اعتراض آن به حق بود زیرا که یک پایگاه خبری با اعتبارات مالی و سیاسی عربستان بود، قطع به یقین باید این موضوع حل و فصل می‌شد که منجر به یک توافق پایدار در دیپلماسی دو کشور شود.

شهریار حیدری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص توافق ایران و عربستان گفت: ایران و عربستان دو کشور مهم و دارای نقش ژئوپلیتیکی در منطقه هستند و در تحولات بین‌الملل سهم زیادی دارند، زمانی که برای دو کشور همسایه اختلافی پیش می‌آید به طبع آن روی کشورهای هم پیمان آنها تاثیر منفی و اگر توافقی ایجاد شود طبیعتا تاثیر مثبت خواهد داشت.

به گزارش فراز، بخش‌هایی از گفت و گوی حیدری را در ادامه می‌خوانید:

 
  • در ادوار مذاکرات نقاط اختلافی مطرح و سوتفاهمات حل و فصل و در نهایت منجر به توافق در چین و بازگشایی سفارتخانه‌ها در دو ماه آینده شد.
  • رویکرد و نگاه دو کشور به تحولات بین‌الملل تابع سیاست‌های خاص خود است اما زمانی که این دو کشور براساس نقاط مشترک در منطقه نقش داشته باشند، اثرات امنیتی در منطقه خلیج فارس دارد؛ همچنین کشورهایی که همپیمان دو کشور هستند با هم افزایی و مشارکت در امور امنیتی منطقه می‌توانند در مبارزه با تروریسم و فعالیت‌های اقتصادی فعال شوند.
  • درموردحمایت عربستان از شبه‌رسانه ایران اینترنشنال؛ نسبت به این موضوع معترض و اعتراض آن به حق بود زیرا که یک پایگاه خبری با اعتبارات مالی و سیاسی عربستان بود، قطع به یقین باید این موضوع حل و فصل می‌شد که منجر به یک توافق پایدار در دیپلماسی دو کشور شود؛ این توافق دارای ابعاد مختلفی است که بر اساس توافقات دو طرف در گذشته امضا شده است به ویژه مسائل امنیتی که هر دو کشور نقش سازنده‌ای در منطقه دارند.
  • هر ساله جمع کثیری از ایرانیان به مدینه و مکه می‌روند؛ در این حجم از سفر نیازمند تعامل در سطح سفارتخانه ها است و امیدواریم هرچه زودتر سفارتخانه‌ها باز شوند و سطح روابط دو کشور عادی و از سرگیری شود.
 
 

 

منبع خبر : برنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین