|
کد مطلب: 60613

وزیر اقتصاد: مطمئنا سال آینده نرخ تورم کاهش می‌یابد

وزیر اقتصاد: مطمئنا سال آینده نرخ تورم کاهش می‌یابد

وزیر اقتصاد اظهار داشت: حتما برنامه دولت و بانک مرکزی برای سال آینده کاهش نرخ تورم است و در زمینه تدابیر ارزی با توجه به اختیارات خوبی که به بانک مرکزی داده شده، امیدواریم که بر این شرایط پرنوسان غلبه کند و مطمئنا برای سال آینده نرخ تورم کمتری نسبت به امسال خواهیم داشت

 سید احسان خاندوزی در جمع خبرنگاران در پاسخ به ایلنا مبنی بر اینکه با توجه به افزایش نرخ دلار تا قیمت امروز به نرخ ۵۴ هزار تومان آیا همچنان بر سر حرف خود درباره کاهش نرخ تورم در سال آینده و خاموش شدن دو موتور تورمی هستید، اظهار داشت: حتما برنامه دولت و بانک مرکزی برای سال آینده کاهش نرخ تورم است و در زمینه تدابیر ارزی با توجه به اختیارات خوبی که به بانک مرکزی داده شده، امیدواریم که بر این شرایط پرنوسان غلبه کند و مطمئنا برای سال آینده نرخ تورم کمتری نسبت به امسال خواهیم داشت.

وی در پاسخ به سوال دیگر ایلنا مبنی بر افزایش سقف بودجه ١۴٠٢ در مجلس شورای اسلامی گفت: اصرار جدی دولت این است که همانطور که امسال موفق شدیم نسبت به سال گذشته کسری بودجه منابع عمومی را کم کنیم، علی‌رغم مشکلی که در تبصره ١۴ و هدفمندی یارانه‌ها وجود داشت اما منابع بودجه‌ای ما امسال کسری بسیار کمتری را تجربه کرد. درخواست جدی ما از مجلس این است که طبق توافق و همکاری که پیش از این داشته سقف بودجه را افزایش ندهد.

وزیر اقتصاد افزود: حتما به این کمک می‌کند که به تعامل بین مشترک دولت و مجلس که همان موتور تورم که شما به آن اشاره کردید که از محل کسری بودجه به اقتصاد ایران تحمیل می‌شد در سال ١۴٠٢ هم بتوانیم کنترل کنیم.

وی درباره اختصاص سهام عدالت به جاماندگان اظهار داشت : آنچه که مربوط به قانون بودجه ١۴٠١ بود درباره پرداخت سهام عدالت به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته بهزیستی و کمیته امداد بوده با توجه به نظر هیات تطبیق مجلس مبنی بر اینکه این موضوع حتما باید در شورای عالی اصل ۴۴ تصویب شود، از رییس جمهوری درخواست کردیم این موضوع تصویب شود تا پایان امسال به عنوان مصوبه قطعی داشته باشیم .

وزیر اقتصاد درباره پرداخت وام بانک‌ها به کارکنان و شرکت‌های خود، گفت: حتما یکی از تخلفاتی که بانک مرکزی باید به طور جدی با آن برخورد و مبارزه کند، این موضوع است که باعث شده سرمایه اجتماعی و اعتماد گروهی از مردم از بین برود.

خاندوزی افزود : اگر بیش از سقف تسهیلات به کارکنان بانکی پرداخت شده باشد باید در اولویت‌های نظارتی بانک مرکزی قرار بگیرد و بنده هم حتما این موضوع را در شورای پول و اعتبار به عنوان یک مطالبه جدی مطرح خواهم کرد.

وزیر اقتصاد همچنین درباره انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث گفت: هر مجموعه‌ای که این موضوع را درخواست کردند شرایط انتقال از طریق وزارت رفاه فراهم شده است اما برخی از وراث خودشان مراجعه نکردند یا درگیر انحصار وراثت هستند که در صورت رفع این موضوعات بلافاصله وزارت رفاه برای انتقال سهام آنها اقدام می‌کند و تخصیص انجام خواهد شد.

 
 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار

پربازدید ترین