|
کد مطلب: 60434

تذکر روزنامه اطلاعات به دولتی‌ها: دیگر دولت روحانی نمی‌تواند عامل مشکلات قلمداد شود

تذکر روزنامه اطلاعات به دولتی‌ها: دیگر دولت روحانی نمی‌تواند عامل مشکلات قلمداد شود

روزنامه اطلاعات نوشت: دولت سابق و سیاست‌ها و مسایلی که مطرح بوده، دیگر نمی‌تواند علت و بنیاد مشکلات مردم قلمداد شود. دست دولت باز است، حمایت کافی و اهداف مشخص است. باید بی هیچ توجیه و بهانه‌ای تورم مهار شود.

روزنامه اطلاعات خطاب به دولتمردان یادآور شده است دیگر دولت سابق نمی‌تواند علت مشکلات مردم قلمداد شود و دولت باید بدون هیچ بهانه‌ و توجیهی تورم را مهار کند.

به گزارش اطلاعات، اگر سیاست خارجی متحول نشود، سیاست داخلی و اقتصاد کلان و خرد، بخش دولتی و خصوصی نیز بهبود نمی‌یابد. همان تجربه‌ها به ما آموخته که در چنین شرایط تنیده و گره خورده‌ای، فقط مافیای خصولتی و کاسبان و دلالان هستند که از عدم شفافیت سود می‌برند و در چنین شرایط ناروشنی تکثیر می‌شوند. 

این روزنامه در ادامه تاکید کرده است: با توجه به حساسیت وضع موجود و مشکلات جاری، تردید نیست که دولت ناچار به اتخاذ تدبیرات مهم برای تغییرات مثبت و گره گشایی از امور جاری است. لازم است برخی سخنگویان و وزرای دولت متوجه باشند که مردم به تحولات کارگشا و بهبود امور توسط همین دولت، با عنایت به حمایت همه جانبه قوای دیگر و نهادهای بالاتر امید بسته اند. دولت سابق و سیاست‌ها و مسایلی که مطرح بوده، دیگر نمی‌تواند علت و بنیاد مشکلات مردم قلمداد شود. 

روزنامه اطلاعات در پایان نوشته است: تجربه سال جاری باید بتواند واقعیات را از شعارهای تبلیغاتی و وعده‌های دوران انتخابات متمایز کند. پس دست دولت باز است، حمایت کافی و اهداف مشخص است. باید بی هیچ توجیه و بهانه‌ای تورم مهار شود، مشکلات مردم کاهش یابد، و تحولات و دگرگونی‌های بزرگی را شاهد باشیم.


 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار