کد مطلب: 60101

قول مساعد رئیس دادگاه انقلاب تهران برای آزادی مژگان ایلانلو

قول مساعد رئیس دادگاه انقلاب تهران برای آزادی مژگان ایلانلو

گروهی از اهالی سینمای ایران با رئیس دادگاه‌های انقلاب کل جمهوری اسلامی دیدار کرده و خواستار آزادی مژگان ایلانلو، مستندسازی شدند که در جریان اعتراضات ایران بازداشت و به 10 سال حبس محکوم شد.

صبح دوشنبه، ۲۴ بهمن جمعی از اهالی سینمای ایران شامل بازیگران و کارگردانان با سید محمد تقوی، رئیس دادگاه‌های انقلاب تهران دیدار کردند و خواستار آزادی مژگان اینانلو، مستندساز شدند. در این دیدار بازیگران و سینماگرانی چون شهاب حسینی، رامبد جوان، ستاره اسکندری، محسن امیریوسفی، پانته‌آ پناهی و رویا تیموریان حضور داشتند. مهدی کوهیان، عضو کمیته حمایت حقوقی و قضایی از سینماگران نیز در این دیدار حضور داشت.

سینماگران حاضر در این نشست، با اشاره به آخرین وضعیت مژگان ایلانلو و یادآوری اقدامات او برای مستندسازی و ثبت موضوعات مختلف، خواستار تسریع در رسیدگی به پرونده و آزادی مژگان ایلانلو شدند. پیرهادی، همسر اینانلو نیز در این دیدار حاضر بود. در پایان این نشست، رئیس دادگاه‌های انقلاب تهران برای پیگیری وضعیت و آزادی مژگان ایلانلو قول مساعد داد.

مژگان ایلانلو بیش ۱۲۰ روز در بازداشت موقت بوده و به گفته همسرش، ۴۰ روز از این زمان را در سلول انفرادی سپری کرده است. ۱۵ روز از این مدت نیز در زندان قرچک گذشته اما در حال حاضر مژگان ایلانلو در بند زنان زندان اوین است.

این مستندساز با حکم شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۱۰ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، محرومیت از فعالیت‌های فرهنگی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر خواهی است ولی هنوز رای شعبه 36 تجدیدنظر صادر نشده است.

 

 
 
 
 
 

 

منبع خبر : شرق

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار