|
کد مطلب: 60008

سخنگوی طالبان می‌گوید رسانه‌هایی که «خبرهای منفی» نشر می‌کنند اجازه فعالیت ندارند

سخنگوی طالبان می‌گوید رسانه‌هایی که «خبرهای منفی» نشر می‌کنند اجازه فعالیت ندارند

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته است طالبان به رسانه‌هایی که «صرفاً خبرهای منفی را نشر می‌کنند» اجازه فعالیت نمی‌دهد. او افزود: «برخی از نشرات که از بیرون از کشور علیه امارت [حکومت طالبان] می‌شود تمامش منفی است...مثبت‌ها و دستاوردها را انعکاس نمی‌دهند، این مطبوعات دشمن است و طالبان به چنین مطبوعاتی اجازه فعالیت نمی‌دهد».

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان گفته است طالبان به رسانه‌هایی که «صرفاً خبرهای منفی را نشر می‌کنند» اجازه فعالیت نمی‌دهد.

 

مجاهد که امروز (یکشنبه، ۲۳ بهمن/دلو) در نشست علمی استادان دانشگاه‌های کابل صحبت می‌کرد، همچنین گفت: «برخی از نشرات که از بیرون از کشور علیه امارت [حکومت طالبان] می‌شود تمامش منفی است...مثبت‌ها و دستاوردها را انعکاس نمی‌دهند، این مطبوعات دشمن است و طالبان به چنین مطبوعاتی اجازه فعالیت نمی‌دهد».

او مدعی شد که این رسانه‌ها «به خاطر منافع استخباراتی [خارجی] به کار گماشته شده‌‌اند.»

 مجاهد اما توضیح نداد که منظورش از «خبرهای منفی» دقیقاً چیست. اما به نظر می‌رسد منظور او گزارش‌های انتقادی باشد که خبرنگاران آن را بخشی از کار خود می‌دانند.

پس از روی کارآمدن طالبان ده‌ها رسانه تعطیل شده‌اند و صدها تن از کارکنان رسانه‌ها بیکار شده و شماری کشور را ترک کرده‌اند. اداره استخبارات طالبان مرتبا خبرنگاران محلی و حتی رسانه‌های بین‌المللی را بازداشت کرده است.

سخنگوی طالبان تاکید کرد که فعالیت رسانه‌ها باید در «چارچوب اصول اسلام، منافع ملی و وحدت ملی» باشد.
او از رسانه‌ها خواست که نظام طالبان را «تقویت» کنند. آقای مجاهد افزود: «ما مکلف هستیم که نظام را تقویت کنیم و پایه‌هایش را استوار بسازیم و همراهش همکار باشیم».

دو روز پیش، مرکز خبرنگاران افغانستان گفت دو ماه بعد از قطع نشرات رادیو آزادی و صدای آمریکا روی موج اف‌ام، دسترسی به سایت‌های این دو رسانه نیز در افغانستان نیز «محدود» شده است. طالبان رسما در این مورد اظهارنظری نکرده است.

 
 

 

منبع خبر : بی بی سی

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار