|
کد مطلب: 59639

هویت سازنده کوادهای مهاجم در اصفهان برای دستگاه‌های امنیتی مشخص شد

هویت سازنده کوادهای مهاجم در اصفهان برای دستگاه‌های امنیتی مشخص شد

خبرگزاری تسنیم نوشت: جزئیات جدیدی از کشف و انهدام ریزپرنده‌های حمله‌کننده به مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان منتشر شد. از طریق آنالیز اجزای بدنه، موتورها، منبع تغذیه و سیستم ناوبری این ریز پرنده و تطبیق آن با نمونه‌های موجود، سازنده آن دقیقا مشخص شده و سرنخ‌های مهمی را آشکار کرده است. سال ۹۸ نیز این مجموعه کارگاهی مورد حمله چند ریز پرنده قرار گرفت که مشابه اقدام اخیر کاملاً ناموفق بود.

شامگاه شنبه ۸ بهمن‌ماه سه ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان حمله کردند که یکی از آن‌ها مورد اصابت پدافند هوایی قرار گرفته و دو فروند دیگر در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.

وزارت دفاع در بیانیه‌ای در این‌باره اعلام کرد "خوشبختانه این تهاجم ناموفق تلفات جانی نداشته و آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد نموده که به‌فضل الهی خللی در تجهیزات و مأموریت‌های مجموعه ایجاد نکرده است."

بر اساس این گزارش، جرئیات جدیدی از این حادثه منتشر شده و بررسی فنی بقایای یکی از ریز پرنده‌هایی که جمعه شب در جریان حمله به یک مجتمع کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان از سوی یگان‌های پدافندی سرنگون شد، اطلاعات ذی‌قیمتی را در اختیار نهادهای امنیتی قرار داده است.

از طریق آنالیز اجزای بدنه، موتورها، منبع تغذیه و سیستم ناوبری این ریز پرنده و تطبیق آن با نمونه‌های موجود، سازنده آن دقیقا مشخص شده و سرنخ‌های مهمی را آشکار کرده است. سال 98 نیز این مجموعه کارگاهی مورد حمله چند ریز پرنده قرار گرفت که مشابه اقدام اخیر کاملاً ناموفق بود.

 
 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار