کد مطلب: 59617

رابرت مالی ادعا کرد: اعلام آشکار آمادگی واشنگتن برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران

رابرت مالی ادعا کرد: اعلام آشکار آمادگی واشنگتن برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت که واشنگتن آشکارا برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران اعلام آمادگی کرده است.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت که واشنگتن آشکارا برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران اعلام آمادگی کرده است. 

به گزارش فراز، وی افزود که آمریکا به صراحت برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران اعلام آمادگی کرده است اما همزمان تأکید دارد که در برداشتن هر گامی برای جلوگیری از «رویکردهای تهاجمی» این کشور تردید نخواهد کرد. 

نماینده ویژه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه خبری «بی‌بی‌سی» در پاسخ به پرسشی در خصوص این‌که آیا به شکست دیپلماسی آمریکا در قبال ایران اذعان دارد، گفت که واشنگتن به‌رغم گام‌های دیگری که در ارتباط با ایران برداشت، از جمله تحریم‌ها، فشار، مقابله با سیاست‌های منطقه‌ای این کشور و متحد کردن جامعه جهانی در برابر ایران، مذاکرات غیر مستقیم با تهران را دنبال کرده است.

مالی افزود که در ارتباط با ایران، سخن از «یا دیپلماسی یا اقدام‌های دیگر» نیست بلکه این رویکردها به صورت هم‌زمان دنبال می‌شود. 

وی در خصوص برخی گزارش‌ها مبنی بر این‌‌که «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا برجام را «مرده» خوانده است، اعلام کرد: «بایدن هیچ‌گاه نگفت که دیپلماسی مرده است، هرگز نگفت که احتمال دستیابی به تفاهم با ایران مرده است. ما همواره بر عکس آن تأکید داشته‌ایم».

مالی افزود که مأموریت وی تلاش برای دستیابی به راه‌حل دیپلماتیک است. 

 

منبع خبر : ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار