کد مطلب: 59488

وزیر کشور: در خوادث اخیر مشکل جوانان، قطع ارتباط معنوی با خدا بود

وزیر کشور گفت: با نگاهی به حوادث اخیر اخیر متوجه می‌شوید مشکل بزرگی که جوانان داشتند، قطع ارتباط معنوی با خدا، هجمه دشمن، ترویج فرهنگ منحط غربی و نیز بی‌هویت‌سازی بود، لذا هر جایی که آثار کمبود نماز و ارتباط با خدا را می‌بنیم، شاهد چالش‌هایی هستیم.

احمد وحیدی، وزیر کشور در اجلاس سراسری نماز با اشاره به اعتراضات ماه‌های گذشته در کشور دلیل وقوع آن را قطع ارتباط معنوی جوانان با خدا عنوان کرد.

به گزارش فراز، در ادامه بخش‌هایی از صحبت‌های وزیر کشور را می‌خوانید:

 

 

  • تعداد قابل توجهی از مساجد ما امام جماعت ندارد و ‌متاسفانه عادت کردیم در مسجد را می‌بندیم؛ یعنی با عادت‌ها و رویه‌هایی مواجهیم که معلوم نیست از کجا نشأت گرفته است.
  • با نگاهی به اغتشاشات اخیر متوجه می‌شوید مشکل بزرگی که جوانان داشتند، قطع ارتباط معنوی با خدا، هجمه دشمن، ترویج فرهنگ منحط غربی و نیز بی‌هویت‌سازی بود، لذا هر جایی که آثار کمبود نماز و ارتباط با خدا را می‌بنیم، شاهد چالش‌هایی هستیم. 
  • امر نماز باید در وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی ما جدی گرفته شود. این نهضتی که ستاد اقامۀ نماز پیش گرفته است، ثمرات بزرگی به همراه دارد. همگان مکلفیم در ترویج نماز اقدام کنیم که اگر انجام ندهیم در پیشگاه خداوند مؤاخذه می‌شویم. 
  • در زمانه‌ای هستیم که دشمن علیه ما بسیج شده و دین‌ستیزی را پیشۀ راه خود کرده است. نمونه‌اش همان نشریۀ معلوم‌الحال فرانسوی است. در چنین شرایطی با چه ابزاری بهتر از معنویت و نماز می‌توانیم به تقابل با دشمن بپردازیم؟ با چه گفتاری و با چه رفتاری و چه روش‌هایی می‌توانیم به تبلیغ امر نماز بپردازیم؟ اصولاً کار فرهنگی با چه روش و ادبیاتی باید انجام شود؟ دربارۀ اینها باید فکر کنیم.

 

منبع خبر : ايسنا
  • محمود ارسالی در

    کاملا هم در اشتباه مطلق هستید چون خود بنده یک جوان هستم که هر روز ذکر میکنم حداقل بالای هزار بار نماز هم که بماند سر وقت خود الان نزدیک ۱۰ سال است بعد از نماز صبح همراه با شبکه ۳ و دعای عهد را یک روز از یاد نبرده ام تا به گفته امام عسگری هر کس دعای عهد را ۴۰ روز بعد از نماز صبح تعقیب کند از یاران امام زمان خواهد بود پس لطفاً بیخودی حرف نزنید من هم خودم از معترضین هستم که شاید در کف خیابان نبودم بخاطر آبروی خانوادگی ولی از بیکاری و فقر و گرانی و اختلاس های کلان شما به ستوه آمده ام و اعتراض دارم به این وضعیت مالی و اقتصادی کشور در دهک ۲ هستم بدون هیچ گونه کاری و یک خانواده با ۳ میلیون تومان داریم زندگی سختی رو می‌گذرانیم در واقع زنده نیستیم فقط داریم زجر کش میشیم با این گرونی همه اعضای خانواده مریض شدیم و سوءتغذیه گرفتیم چند سال هست بخاطر بی کفایتی مسئولین دزدی های هزاران میلیاردی آیا خدارو می شناسید اصلا که اینگونه هم خدا هم دین خدا هم قرآن خدا را با این کارهای شما داره از یاد مردم میره شما باعث شدین مردم از دین و مذهب هم زده باشند و تاوان این گناه به گردن تک تک شماست از بالاترین مقام تا پایین ترین شما امیدوارم که خدارو به یاد بیاورید و یه کم از دزدی هاتون کم کنید شاید کمتر فشار به ما وارد شود اگر هم نمی خواهید از دزدی و اختلاس های هزاران میلیاردی خود کم کنید گناه تمام حق الناس به گردن تک تک شماست بدانید که خداوند به هیچ وجه از حق الناس نمی‌گذره و این دنیا هم گذراست و همه زود یا دیر رفتنی هستیم پس به خودتون بیاید..🙏🙏🙏

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار