کد مطلب: 59483

واکنش روزنامه دولت به انتقادهای جهانگیری

واکنش روزنامه دولت به انتقادهای جهانگیری

ایران ارگان دولت در یادداشتی به اسحاق جهانگیری معاون اول حسن روحانی حمله کرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول دولت‌های یازدهم و دوازدهم به انتقاد از وضعیت موجود در حوزه انرژی همچون نفت، گاز و برق پرداخته است. جهانگیری در حالی ژست منتقد وضعیت موجود در این حوزه‌ها را گرفته که دولت سیزدهم با بهبود روابط تخریب شده ایران و ترکمنستان در دولت سابق، به امضای قرارداد سوآپ گازی مبادرت کرده است، در حوزه نفت با رکوردشکنی در فروش نفت منجر به عصبانیت امریکایی‌ها شده و تنها در سال اول دولت سیزدهم با افزایش ۶هزار مگاواتی ظرفیت نیروگاهی کشور با سرعت بالا در حال جبران جدی کم‌کاری‌های گذشته است.

معاون اول دولت‌های پیشین همچنین با اشاره به مسأله سرمایه‌گذاری در کشور گفته است: «سال‌هاست به دلیل تحریم‌ها و برخی سیاست‌های داخلی، ورود تکنولوژی جدید و سرمایه لازم در بخش نفت، گاز و برق متناسب با ظرفیت کشور و نیاز جامعه انجام نگرفته است.» این ادعا در حالی است که در سال اول دولت سیزدهم بیش از ۳ برابر سال اول برجام سرمایه خارجی جذب شده است. در حالی عملکرد یک سال اول دولت سیزدهم در صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در حدود ۵ میلیارد دلار بوده که این عدد در سال ۹۵ در حدود ۱,۷ میلیارد دلار بوده است و نشان می‌دهد گفتمان سابق به‌رغم ادعاهای رفع تحریم تا چه حد کشور را در عرصه‌های مختلف به عقب پرتاب کرده است.

به نظر می‌رسد دولتمردان سابق چه در بیرون از قدرت و چه در قدرت راه‌حل مشکلات را در پیمودن راه‌هایی معرفی می‌کنند که یک بار طی شده است و مردم همچنان آسیب‌های آن را در زندگی خود احساس می‌کنند.

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

آخرین اخبار